SDCM wystosowało apel o pomoc dla Ukrainy

SDCM wystosowało apel o pomoc dla Ukrainy SDCM
3.3.2022

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wystosowało apel o pomoc dla Ukrainy przez wszystkie firmy, które działają w polskiej branży motoryzacyjnej. SDCM zachęca także do przekazywania jej informacji na temat miejsc wolnych pracy, które mogą zostać zaoferowane imigrantom.

Stowarzyszenie przekazało sumę pieniędzy Polskiej Akcji Humanitarnej, do czego zachęca także inne podmioty, działające na rynku motoryzacyjnym.

Pełną treść komunikatu SDCM, można przeczytać poniżej:

Szanowni Państwo,

Jesteśmy niezwykle poruszeni nieuprawnioną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy. Nasze myśli i modlitwy są dziś przy dzielnych obywatelach Ukrainy.

Stanowczo potępiamy ten bezprecedensowy akt agresji. Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim, podkreślamy konieczność zachowania pełnej suwerenności Ukrainy oraz deklarujemy pomoc.

Zwracamy się także do obywateli Ukrainy – jesteście wśród przyjaciół. Dołożymy wszelkich starań by Was wesprzeć w tych trudnych chwilach.

Firmy zrzeszone w Stowarzyszeniu Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych aktywnie działają na rzecz Ukrainy oferując swoją pomoc. Przykładowo wiele z nich zapewnia schronienie dla rodzin swoich pracowników uciekających z Ukrainy do Polski. Płynie także pomoc finansowa. Jest to niezwykle budujące!

Ze swojej strony SDCM przeznaczyło 10.000 złotych na pomoc dla Ukrainy biorąc udział w akcji Polskiej Akcji Humanitarnej. Jest to kropla w morzu potrzeb, dlatego apelujemy o dalszą pomoc Ukrainie przez firmy i organizacje z branży motoryzacyjnej oraz wszystkich z Państwa.

Dodatkowo w ramach tej pomocy na adres biuro@sdcm.pl możecie Państwo zgłaszać nam wolne miejsca pracy w Państwa firmach, które mogłyby zostać objęte przez obywateli Ukrainy.

By dokładnie poznać obraz implikacji tej agresji na naszą branżę prosimy także o informacje zwrotne dotyczące jej wpływu na Państwa łańcuch dostaw.

Na koniec wszystkich z Państwa prosimy o uczulanie pracowników, bliskich i znajomych by nie ulegać panice.

Zarząd i Dyrektor Zarządzający SDCM

Źródło: SDCM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę