Rynek produkcji części samochodowych ma rosnąć. Raport Research and Markets

Rynek produkcji części samochodowych ma rosnąć w 2022-2030 Mídia z Pexels

Dodano nowy raport do oferty ResearchAndMarkets. Jego wyniki są ekscytujące. Oczekuje się, że rynek produkcji części samochodowych będzie rósł w tempie 3,5% CAGR (ang. compound annual growth rate – skumulowany roczny wskaźnik wzrostu) w prognozowanych latach 2022-2030.

Raport o rynku produkcji części samochodowych 2022-2030 przedstawia analizę każdego segmentu, biorąc 2021 za rok bazowy. Spodziewany wzrost ma wynikać z szybkiego postępu technologicznego. Efekt opiera się na tak zwanym „łańcuszku” – popyt na nowe technologie w przemyśle motoryzacyjnym spowodował szybką ekspansję tego sektora, a to zwiększyło zapotrzebowanie na technicznie lepsze komponenty samochodowe. To z kolei prowadzi do rozszerzania się branży produkcji części samochodowych.

Aby to zobrazować – przewiduje się, że wprowadzenie najnowszej technologii w sektorze chłodnic silników samochodowych przyczyni się do wzrostu popytu na produkcję części samochodowych w ciągu najbliższych kilku lat. A aby stworzyć komponenty, które będą znacznie lżejsze i wydajniejsze pod względem zużycia paliwa niż ich poprzednicy, wiodące branże będą musiały produkować lekkie części samochodowe.

Co także istotne, kraje uprzemysłowione mają większą niż kraje rozwijające się skłonność do korzystania z najnowocześniejszych technologii w dziedzinie silników. Narastająca pomoc rządowa w połączeniu z ostrzejszymi wymogami emisji spalin doprowadziła do wzrostu popytu na części samochodowe, co z kolei spowodowało wzrost zapotrzebowania na produkcję nowych pojazdów, które zużywają mniej paliwa. Według twórców raportu te czynniki będą wspierać ekspansję globalnego rynku produkcji komponentów samochodowych.

Raport podpowiada, że wzrost gospodarczy w rozwijających się gospodarkach na całym świecie będzie napędzał silny wzrost w sektorze produkcji samochodów w ciągu najbliższych kilku lat, co powinno zwiększyć popyt na komponenty samochodowe. Ten wzrost ma wystąpić zarówno w krajach rozwiniętych, jak i dopiero się rozwijających.

Źródło: yahoo!finance

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę