Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Bielsku-Białej: nowe biuro dla ok. 100 inżynierów

Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Bielsku-Białej ZF
7.9.2020

Centrum Inżynieryjne ZF w Bielsku-Białej otwiera nowe biuro o powierzchni 1400 m2 w budynku BB Park przy ul. Towarowej 2 w Bielsku-Białej. Znajdzie się w nim 100 nowych stanowisk pracy dla inżynierów.

– Rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility) – powiedział Dariusz Walica, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Steering Systems Poland w Bielsku-Białej. W nowym biurowcu BB Park pracować będą inżynierowie ZF odpowiedzialni za obszary aplikacji, systemów, oprogramowania oraz design.

Rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych ZF Rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility). Źródło: ZF

– Rozwój naszego Centrum  potwierdza rosnące znaczenie bielskiego ośrodka w koncernie ZF. Od momentu otwarcia Centrum w 2015 roku, nieustannie rośniemy i obecnie należymy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. Coraz więcej funkcji globalnych jest zlokalizowanych u nas. Od roku też systematycznie budujemy stanowiska aplikacyjne, co w przyszłości pozwoli naszym inżynierom zarządzać całościowo projektami realizowanymi dla globalnych klientów – dodał Dariusz Walica.

Dobra pozycja lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Bielsko-Biała, wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z  dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra.

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy. – Ściśle współpracujemy z uczelniami technicznymi na Śląsku i w całej Polsce, ponieważ polscy absolwenci są jednym z naszych najważniejszych atutów – podkreśla Dariusz Walica.

Centrum Inżynieryjne w Bielsku-Białej to dziewiąty w skali światowej ośrodek tego typu w dywizji ZF Active Safety. Koncentruje się na projektowaniu systemów mechatronicznych, oprogramowania, wytwarzaniu prototypów oraz przeprowadzaniu testów oraz walidacji akustycznych, mechanicznych i oprogramowania dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy (EPS). Centrum zatrudnia aktualnie ok. 200 osób na stanowiskach: Inżynierów, Programistów, Specjalistów oraz Project Managerów  i realizuje projekty dla największych producentów samochodów, takich jak Daimler, Hyundai, VW czy Fiat.

Grupa ZF w Polsce posiada ponadto centra inżynieryjne w Częstochowie i Łodzi, w których odbywa się  projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa.

Aby ugruntować swoją pozycję lidera w dziedzinie technologii motoryzacji, firma ZF nieustannie zwiększa inwestycje w badania i rozwój (R&D) na całym świecie. W 2019 roku ZF wydała łącznie 2,7 mld euro (22018: 2,5 mld euro) na badania i rozwój, co odpowiada wskaźnikowi kosztów badań i rozwoju na poziomie 7,3%.

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę