Robotaksówki z technologią ZF

Robotaksówki z technologią ZF ZF
21.12.2020

ZF dostarczy systemy bezpieczeństwa pasażerów i moduły podwozia dla nowego modelu robotaksówki Zoox.

Ważnym elementem mobilności przyszłości będą rozwiązania w zakresie transportu na żądanie oraz robotaksówek – zapewnią one wygodne i bezpieczne poruszanie się po megametropoliach całego świata. Pionierem w dziedzinie robotaksówek jest niezależna spółka-córka firmy Amazon, Zoox, która opracowuje rozwiązania w zakresie transportu osobistego. Firma ZF jest dumna z tego, że jest partnerem ekosystemu Zoox, tym samym przyczyniając się do sukcesu tej autonomicznej robotaksówki z napędem elektrycznym.

ZF dostarczy systemy bezpieczeństwa pasażerów i moduły podwozia dla nowego modelu robotaksówki Zoox. Autonomiczny pojazd jest przeznaczony do bezpiecznego transportu do czterech pasażerów. Niemniej jednak mogą wystąpić sytuacje, w których kolizja będzie nieunikniona. Wtedy systemy ZF pomogą złagodzić jej skutki dla pasażerów. Obejmują one poduszki powietrzne montowane w dachu i na siedzeniach. Wyzwaniem jest innowacyjny sposób siedzenia pasażerów twarzami do siebie, co oznacza, że dwóch pasażerów będzie zwróconych do przodu i dwóch do tyłu kierunku jazdy. Standardowe systemy bezpieczeństwa pasażerów są zoptymalizowane pod kątem pasażerów skierowanych przodem do kierunku jazdy. Z tego względu koncepcja bezpieczeństwa dla tej robotaksówki została opracowana specjalnie dla nowego sposobu siedzenia.

Podwozie jest kolejnym kluczowym modułem, ponieważ stanowi podstawę do komfortowej jazdy i ma decydujące znaczenie dla zapewnienia pozytywnego wrażenia z przejazdu. Zapewnia to precyzyjna integracja wysokiej jakości komponentów podwozia.

Firma ZF od lat pracuje nad rozwiązaniami dla Mobilności Nowej  Generacji (Next Generation Mobility), w tym nad autonomicznymi i zasilanymi elektrycznie pojazdami do przewozu ludzi i ładunków.

Źródło: ZF

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę