Rekordowa sprzedaż – trzy miliony sprzedanych opon w 2019 roku w Polsce

oponeo
14.1.2020
Reklama
Reklama

13% wzrost wstępnych, jednostkowych przychodów Oponeo został zrealizowany przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży opon na polskim rynku. W całym 2019 roku Spółka sprzedała w kraju 3 mln opon. To rekordowy wynik sprzedaży w historii Oponeo.

Zarząd Oponeo opublikował wstępne przychody ze sprzedaży netto osiągnięte w grudniu 2019 roku, które wzrosły o 36% i wyniosły 94,3 mln zł. Narastająco przychody za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku ukształtowały się na poziomie 918,2 mln zł i były wyższe względem jednostkowych przychodów odnotowanych w 2018 roku o 109 mln zł.

Reklama

Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w 2019 roku był wzrost liczby zamówień. Ilość sprzedanych opon w kraju była rekordowa w historii firmy i wyniosła 3 mln opon.

Wzrost sprzedaży zrealizowany przez Oponeo został osiągnięty mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej w segmencie opon do samochodów osobowych w Polsce, w którym jak wynika z danych ETRMY odnotowano w całym 2019 roku 8% spadek sprzedaży.

Reklama

W 2020 roku Spółka zamierza kontynuować dotychczasową strategię rozwoju. Zarząd Spółki zakłada dalszy rozwój działalności operacyjnej tj. sprzedaży opon i felg na rynku krajowym i rynkach zagranicznych przy jednoczesnym podążaniu za najnowszymi, światowymi trendami na rynku e-commerce.

Źródło: Oponeo

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama