Raport finansowy Toyoty. W co najczęściej inwestuje?

6.11.2015
Reklama
Reklama

Toyota Motor Corporation umocniła swoją pozycję lidera rynku motoryzacyjnego, osiągając bardzo dobre wyniki finansowe za pierwsze półrocze roku fiskalnego.

Dochód operacyjny firmy wzrósł o 231,4 mld jenów. Głównymi czynnikami wzrostu dochodowości koncernu okazały się redukcja kosztów o 140 mld jenów i wahania kursu jena, które przyniosły 305 mld jenów.

Reklama

- Pomimo ograniczenia sprzedaży samochodów oraz zwiększonych wydatków na badania nad najnowocześniejszymi technologiami i na promocję Toyota New Global Architecture, firma zanotowała wzrost dochodu operacyjnego. Przyczyniły się do tego wyraźne postępy w redukcji kosztów, zwiększenie zysków z innych gałęzi działalności oraz korzystny kurs jena – powiedział Tetsuya Otake, Managing Officer Toyota Motor Corporation.

Toyota przewiduje, że w roku fiskalnym kończącym się 31 marca 2016 roku całkowity przychód netto wyniesie 27,5 bln jenów, dochód operacyjny zamknie się kwotą 2,8 bln jenów, dochód przed opodatkowaniem wyniesie 2,98 bln jenów, zaś dochód netto osiągnie 2,25 bln jenów.

Reklama

Toyota jest największą firmą motoryzacyjną na świecie, zarówno pod względem liczby sprzedawanych pojazdów, jak i pod względem wartości rynkowej przedsiębiorstwa. Wartość rynkowa firmy wyceniana jest na 238,9 mld dolarów na dzień 31 marca 2015 roku, co zapewnia japońskiemu koncernowi 15. miejsce na świecie.


Źródło: Toyota, Mototarget.pl

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama