Prezydent podpisał ustawę o procedurze rejestracji i badań technicznych rajdówek

Ustawa o procedurze rejestracji i badań rajdówek podpisana PZM

Prezydent RP, Andrzej Duda, podpisał ustawę z dnia 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw, w tym Prawo o ruchu drogowym, której częścią były zmiany odnoszące się do uporządkowania sytuacji związanej z samochodami rajdowymi.

Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym polegają m.in. na wprowadzeniu do ustawy nowego Oddziału 7 Dopuszczenie do ruchu samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Przepisy te będą miały zastosowanie do samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych, które zostały wpisane do rejestru prowadzonego przez Polski Związek Motorowy, tj. właściwy polski związek sportowy w rozumieniu ustawy o sporcie. 

Przepisy dotyczące samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2024 roku i zgodnie z zapisami umożliwią poruszanie się samochodami rajdowymi zmodyfikowanymi zgodnie z przepisami FIA/PZM na odcinkach dojazdowych zawodów sportowych. Obecnie trwają prace nad zmianami w przepisach PZM, aby dostosować je do nowych zapisów ustawy.

Źródło: PZM

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę