PPG laureatem nagrody Solidny Pracodawca Roku 2023

PPG laureatem nagrody Solidny Pracodawca Roku 2023 PPG

PPG poinformowała, że została uhonorowana prestiżowym tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2023. Celem programu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie i uhonorowanie najlepszych pracodawców w Polsce. W gronie laureatów znalazły się podmioty cechujące się wzorcową polityką personalną, rozwiniętą kulturą organizacyjną, zaangażowaniem w budowanie innowacyjnych i przyjaznych miejsc pracy, jak również w kwestie CSR. 

Wśród najważniejszych kryteriów, jakimi kieruje się kapituła konkursowa przy wyborze zwycięzców, są m.in.: przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP, warunki socjalne, polityka rozwoju pracowników, ścieżka kariery i awansów, systemy motywacyjne oraz polityka społecznej odpowiedzialności firmy. Dodatkowo spółki oceniane są na podstawie wywiadów środowiskowych, m.in. w lokalnych instytucjach i organizacjach biznesowych. 

W imieniu PPG nagrodę odebrała Joanna Sproncel-Bagrowska, dyrektora zakładu PPG.

Cieszymy się, że kapituła doceniła nasze zaangażowanie w tworzenie przyjaznej polityki personalnej i kultury organizacyjnej. PPG to przede wszystkim ludzie, z którymi możemy wypełniać naszą misję ochrony i upiększania świata. Jesteśmy dumni z naszych pracowników, z tego, jak angażują się w pomoc potrzebującym i inicjują rozmaite projekty charytatywne. Wiemy, że pracownicy doceniają naszą kulturę organizacyjną opartą na otwartości, transparentności i zaangażowaniu w rozwój i sami z siebie proponują wiele działań i innowacyjnych usprawnień, m.in. dotyczących ich codziennej pracy, co przynosi korzyści dla zespołu, a często także oszczędności – powiedziała Joanna Sproncel-Bagrowska.

Państwa inicjatywy w dziedzinie HR, skoncentrowane na rozwijaniu talentów, tworzeniu sprzyjającej atmosfery pracy oraz podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu są godne uznania, jednocześnie stanowią wzór i inspirację dla całej społeczności biznesowej. PPG przyczynia się do podnoszenia standardów i staje się przykładem dla innych przedsiębiorstw – powiedziała Tina Dej, dyrektor programu Solidny Pracodawca Roku, podczas uroczystego przekazania nagrody.

PPG laureatem nagrody Solidny Pracodawca Roku 2023 zdjęcie w treści artykułu

PPG w Polsce to 8 lokalizacji, w tym 4 fabryki: w Cieszynie, w Dębicy, w Ostrowie Wielkopolskim oraz we Wrocławiu. Jest częścią międzynarodowego koncernu PPG, globalnego lidera w produkcji farb, lakierów i powłok specjalistycznych, obecnego w ponad 70 krajach świata. W Polsce, aktualnie firma zatrudnia łącznie blisko 2400 pracowników. Dzięki swojej strukturze oraz różnorodności, jako pracodawca oferuje stanowiska pracy na każdym szczeblu i w różnych obszarach działalności, począwszy od stanowisk produkcyjnych i magazynowych, poprzez stanowiska wspierające średniego szczebla, eksperckie, aż do managerów najwyższego szczebla.

Firma od lat skupia się na tym, by tworzyć przyjazne środowisko pracy, podążać za zmianami i wyzwaniami rynku pracy i odpowiadać na potrzeby aktualnych i przyszłych pracowników. Na szczególną uwagę zasługuje oferowany przez firmę bogaty pakiet benefitów pracowniczych, międzynarodowe środowisko pracy, dające szerokie możliwości awansów poziomych i pionowych, oraz odpowiedzialne podejście firmy do kwestii środowiskowych oraz zaangażowania społecznego.   

Źródło: PPG

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę