PPG LINQ™ cyfrowa platforma dopasowania koloru – autoExpert nominuje

PPG LINQ™ platforma dopasowania koloru – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Komponentami systemu są oprogramowanie do wizualizacji koloru PPG VisualizID™ oraz kompaktowe spektro PPG Digimatch™. Oba narzędzia są w pełni zintegrowane. PPG Digimatch™ rejestruje informacje o odcieniu i fakturze lakieru oraz bezprzewodowo wysyła je do PPG VisualizID™. Przesłany obraz to dokładne odwzorowanie koloru docelowego.

PPG LINQ

Dzięki PPG VisualizID™ można zobaczyć próbkę na ekranie o wysokiej rozdzielczości zwanym TouchMix™ Ultra i porównać obraz z kolorem z bazy danych ponad 70 000 wariantów kolorystycznych. System wybiera kilka opcji koloru, które uważa za najbliższe, a lakiernik podejmuje decyzję, który wariant wybierze. Wirtualną próbkę można oglądać pod różnym kątem, na elementach o różnych kształtach i w różnym świetle. Można ją dowolnie powiększać, aby sprawdzić fakturę powłoki i efekt ziarna. Pozwala to precyzyjnie i bezbłędnie dobrać kolor, przed jego przygotowaniem.

PPG LINQ™ pomaga warsztatom generować zysk, poprzez wzrost produktywności oraz redukcję kosztów materiałów lakierniczych (mniej kart natrysków próbnych). Cyfrowy dobór koloru zapewnia ograniczenie poprawek spowodowanych złym doborem koloru, a algorytmy gwarantują niezawodność odwzorowania. 

Narzędzia będące częścią platformy dostępne są w pakiecie PPG LINQ™PRO w systemie płatności abonamentowej.

PPG LINQ™ cyfrowa platforma dopasowania koloru – autoExpert nominuje zdjęcie w treści artykułu