Porozumienie UTH z firmą Axes System

scott graham usplash
3.11.2021

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej nawiązała współpracę naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną z firmą Axes System sp. z o.o. Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska, prof. UTH oraz Prezes Axes System Jarosław Raczyński i Członek Zarządu Axes System Sebastian Łastowski.

Cele porozumienia to m.in.: podejmowanie wspólnych przedsięwzięć organizacyjnych i merytorycznych, realizowanie działań na rzecz rozwoju studiów z zakresu transportu samochodowego i lotniczego oraz wspieranie inicjatyw organizacyjnych, promocyjnych i naukowych.

W ramach umowy patronackiej strony porozumienia będą współpracowały m.in. w zakresie współtworzenia podstawy programowej, wizyt zawodoznawczych, szkoleń i wizyt studyjnych, staży, praktyk.

Firma Axes System obejmuje także patronatem kierunki Informatyka oraz Transport w zakresie programowania sterowników i komponentów elektronicznego wyposażenia urządzeń oraz diagnostyki, kodowania, adaptacji, programowania i napraw elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów samochodowych.

Axes System jest firmą z dziedziny radiokomunikacji i elektroniki. Działa na polskim rynku od 1996 roku. Zajmuje się profesjonalnymi systemami łączności radiowej, które skierowane są do dużych i małych przedsiębiorstw, instytucji publicznych, agencji ochrony, firm transportowych oraz osób indywidualnych. Projektuje i wykonuje specjalistyczne urządzenia elektroniczne, które są wykorzystywane nie tylko w radiokomunikacji. Jest producentem zaawansowanych systemów elektronicznych i diagnostycznych stosowanych w technice motoryzacyjnej. Tworzy specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone na rynek warsztatowy.

Axes System to jedyna firma z Europy Wschodnio-Środkowej zajmująca się produkcją urządzeń do diagnostyki elektronicznych systemów samochodowych. Jest producentem diagnoskopu CDIF/3 Expert i Nex. Urządzenie Axes ADW w tym roku zwyciężyło w kategorii „Wyposażenie warsztatów i oprogramowanie” w konkursie Produkt Roku czasopisma autoEXPERT.

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej jest pierwszą uczelnią w Polsce, na której trenerzy Axes System będą prowadzili wykłady dla studentów.  

Źródło: UTH

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę