Ponad 600 000 punktów ładowania w Europie w sieci Elli

Więcej punktów ładowania w Europie w sieci Elli Volkswagen

Spółka Elli (Volkswagen Group Charging) powiększa swoją sieć ładowania i oferuje zwolennikom elektromobilności dostęp do ponad 600 tysięcy punktów ładowania w 27 krajach Europy. Jako jeden z największych dostawców usług ładowania i energii oraz marka Grupy Volkswagen, Elli systematycznie rozszerza swoją działalność w zakresie usług mobilności i oprócz znacznej rozbudowy sieci koncentruje się na zwiększeniu wygody podczas ładowania. To ważne nie tylko dla klientów Elli, lecz także dla rozwoju elektromobilności w Europie.

Rozpoczynamy rok z niesamowitą wiadomością: nasza ogólnoeuropejska sieć stacji ładowania liczy już ponad 600 000 punktów. To znaczące osiągnięcie dla Volkswagen Group Charging. Jednak nasze zaangażowanie wykracza poza liczby; chodzi o zapewnienie jak najlepszych doświadczeń związanych z ładowaniem, co pomoże rozwijać elektromobilność i redukować emisję dwutlenku węgla – powiedział Giovanni Palazzo, prezes Elli.

Jedną z kluczowych inicjatyw wpływających na poprawę doświadczeń związanych z ładowaniem jest sieć „Selected Partner Network”, nowo utworzony przez Grupę Volkswagen program mający na celu podniesienie jakości ładowania. „Selected Partner Network” to starannie wyselekcjonowana grupa partnerów – operatorów punktów ładowania premium, którzy zostali wybrani zgodnie z surowymi kryteriami jakości. Sieć ta obejmuje optymalne miejsca ładowania, wysokowydajną infrastrukturę z udogodnieniami na miejscu (np. kawiarnie, restauracje, zaplecze sanitarne) oraz wysoką niezawodność. Klienci taryfy Elli Drive Highway korzystają również z niższych cen energii. Obecnie do „Selected Partner Network” należą IONITY Europe, Aral Pulse, huby ładowania Audi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz Ewiva we Włoszech.

Źródło: Volkswagen
 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę