Popraw jakość wentylacji – zadbaj o filtr kabinowy

Popraw jakość wentylacji – zadbaj o filtr kabinowy PZL

Wymiana filtra kabinowego może istotnie poprawić jakość wentylacji. Chodzi nie tylko o eliminację przykrych zapachów, ale także o wydajność i odparowywanie szyb.

Większość producentów samochodów zaleca przegląd i obsługę klimatyzacji przynajmniej raz w roku. Najlepiej robić to albo teraz, przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, albo jesienią, kiedy drastycznie zwiększa się wilgotność powietrza.

Idealnym rozwiązaniem są 2 serwisy w roku. Jeden duży, warsztatowy, drugi mniejszy, wykonywany indywidualnie. W obu przypadkach wskazana jest wymiana filtra kabinowego. 

Powiązane firmy

PZL Sędziszów S.A.

Nie 2, ale aż 3 rodzaje filtrów

PZL Sędziszów

W ofercie PZL Filters znajdują się aż trzy rodzaje filtrów kabinowych. Obok najtańszych, włókninowych i popularnych węglowych PZL Filters to także filtry Silver Nano Protect w których zastosowano dodatkową przeciwdrobnoustrojową powłokę z dwukompozytowym roztworem z cząstkami nano-srebra i nano-miedzi.

Takie rozwiązanie charakteryzuje się unikalnymi właściwościami antybakteryjnymi. W połączeniu z kilkuwarstwową powierzchnią filtracyjną produktu, PZL Filters Silver Nano Protect stanowi jeszcze bardziej skuteczną barierę przed:

  • bakteriami,
  • alergenami,
  • pleśnią
  • i drobnym pyłem.

Badania laboratoryjne wykazały, że powstrzymuje dokuczliwe grzyby, takie jak Aspergillus brasiliensis (niger) i pleśń Bacillus subtilis. Minimalny okres aktywności antybakteryjnej wynosi 12 miesięcy.

PZL Sędziszów

Zaawansowane konstrukcyjnie filtry PZL Filters Silver Nano Protects polecamy nie tylko posiadaczom aut klasy premium, ale wszystkim, którzy… dość rzadko odwiedzają serwis – np. raz w roku. Właśnie one dłużej zachowują świeżość i chronią pasażerów przed alergenami oraz przykrymi zapachami. Oczywiście jeśli samochód jest eksploatowany w dość dużym zapyleniu lub wykonuje duże przebiegi roczne wskazana będzie kontrola i ewentualnie wymiana takiego filtra częściejDominik Zwierzyk, PZL Sędziszów

Jeśli jesteś użytkownikiem...

Podstawową obsługę układu można wykonać we własnym zakresie. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się jako drugi, mniejszy serwis w sezonie.

PZL Sędziszów

W tym przypadku chodzi o wymianę filtra kabinowego oraz oczyszczenie kasety filtra (np. odkurzaczem). Mile widziana jest również podstawowa dezynfekcja/odgrzybianie.

W przypadku samochodów świeżo sprowadzonych (lub po prostu nowo nabytych na rynku wtórnym) zaleca się szczególną ostrożność, zwłaszcza, jeśli zachodzi ryzyko, że w instalacji znajduje się propan-butan (efekt tzw. picowania samochodów na handel). W zasadzie najlepiej po zakupie takiego auta odwiedzić serwis i upewnić się tam w jakim stanie jest instalacja i jaki czynnik się w niej znajduje.

Źródło: PZL Sędziszów

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę