Pierwszy zakład Continental w Europie wyposażony w sieć 5G

Pierwszy zakład Continental w Europie wyposażony w sieć 5G Continental

Continental uruchomiło pierwszą prywatną sieć 5G w fabryce ekranów w Brandýs nad Labem w Czechach. Firma ma nadzieje, że sieć 5G od czeskiego T-Mobile przyspieszy cyfryzację produkcji poprzez przyspieszenie komunikacji między pracownikami, sprzętem i maszynami. Dodatkowo sieć 5G ma poprawiać łączność między zakładami Continental w globalnej sieci produkcyjnej dzięki jednolitemu i bezpiecznemu środowisku ze skróconymi czasami opóźnień. W sumie Continental planuje zintegrować z siecią ponad 1000 urządzeń i czujników w swoim zakładzie w Brandýs. Na powierzchni 5000 m2 osiem punktów dostępu do sieci zapewnia sygnał dla prywatnej sieci 5G.

  • Sieć 5G od T-Mobile połączy ponad 1000 urządzeń i czujników w fabryce Continental w Brandýs nad Labem;
  • Inteligentna łączność stanowi podstawę do sprostania obecnym i przyszłym wyzwaniom w produkcji wyświetlaczy;
  • 5G ma optymalizować produkcję, umożliwić większą wydajność i redukować przestoje.

Produkcja złożonych wyświetlaczy do kokpitów pojazdów już dziś wymaga innowacyjnych technologii. Wyzwania związane z wytwarzaniem zaawansowanych technologicznie produktów o najwyższej jakości i w dużych ilościach będą rosły w przyszłości. Zgodnie z naszą strategią megafabryki systematycznie koncentrujemy się na najnowocześniejszej produkcji. Wraz z wprowadzeniem prywatnej sieci 5G w naszej lokalizacji w Brandýs nad Labem w Czechach, osiągnęliśmy znaczący kamień milowy na drodze do cyfrowej fabryki – mówi Thomas Ebenhöch, szef działu operacyjnego User Experience w Continental Automotive.

Sieć 5G optymalizuje wydajność i współpracę

Sieć 5G nie tylko zwiększa potencjał łączenia urządzeń, autonomicznych pojazdów transportowych i maszyn, ale także oferuje pracownikom produkcyjnym Continental dodatkową elastyczność. Sieć pozwala bowiem technikom współpracować z domu z kolegami na miejscu – eksperci prowadzą swoich kolegów w zakładzie podczas prac konserwacyjnych na maszynach produkcyjnych za pomocą rozszerzonej rzeczywistości bez konieczności odwiedzania fabryki specjalnie w tym celu.

Inteligentna łączność sprawia również, że współpraca między zakładami w ramach sieci produkcyjnej Continental jest znacznie bardziej wydajna, szybsza i skuteczniejsza. Aby było to możliwe, firma gromadzi dane z procesu produkcyjnego i uzyskuje wgląd oraz możliwości ulepszeń dla całej sieci produkcyjnej.

Już teraz wykorzystujemy dane z naszych połączonych zakładów do określania potencjalnych ulepszeń, opracowywania i stosowania rozwiązań. Nasz zakład w Brandýs nad Labem będzie odgrywał wiodącą rolę dzięki łączności 5G z ponad 1000 czujników i urządzeń – mówi Thomas Ebenhöch.

W perspektywie średnioterminowej stworzy to ogromną skarbnicę danych, które Continental wykorzysta na przykład do optymalizacji procesów produkcyjnych i przewidywania, które prace konserwacyjne należy przeprowadzić i kiedy. W ten sposób sieć 5G ograniczy przestoje robotów produkcyjnych i linii produkcyjnych.

Źródło: Continental

Tagi artykułu

autoExpert 10 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę