Orlen rusza z organizacją sprzedażową multifuels

Orlen
2.11.2015

Poprzez połączenie spółek ORLEN Paliwa i ORLEN GAZ, powstała formalnie jedna z największych w kraju organizacji sprzedażowych, która będzie w stanie proponować odbiorcom hurtowym kompleksową ofertę produktów paliwowych.

Wprowadzone zmiany stanowią kontynuację zmian w hurtowym kanale sprzedaży paliw w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN. Nowa spółka funkcjonować będzie pod nazwą ORLEN Paliwa.

ORLEN Paliwa to obecnie spółka zajmująca się hurtową sprzedażą benzyn, oleju napędowego i oleju grzewczego, których producentem jest PKN ORLEN. Prowadzi również sprzedaż i dystrybucję produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu pozostając głównym dostawcą LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej sieci stacji paliw, należącej do PKN ORLEN. Spółka obsługuje kilka tysięcy klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Jest bezpośrednim organizatorem Programu Paliwa BAQ zapewniającego stały monitoring paliw stacji w nim uczestniczących, jak również organizatorem Programu QGAZ dla stacji paliw i LPG.

Wieloetapowy proces zmian wdrażanych na przestrzeni ostatnich lat, zainicjowany został w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy oczekiwali kompleksowej obsługi i bogatej oferty produktów. Po zmianie nazwy z ORLEN PetroCentrum na ORLEN Paliwa w listopadzie 2012 ważnym momentem było przejęcie obsługi sprzedaży hurtowej paliw i oleju opałowego do części małych i średnich przedsiębiorstw oraz hurtowni, które wcześniej były obsługiwane bezpośrednio przez PKN ORLEN. W 2015 r. spółka ORLEN Paliwa połączyła się ze spółką ORLEN PetroTank, a proces konsolidacji zakończyło finalnie połączenie ze spółką ORLEN GAZ.

Źródło: Orlen

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę