Opony Vredestein docenione w wielu niemieckich testach opon

Opony Vredestein docenione w niemieckich testach opon Apollo Tyres

Marka opon Vredestein firmy Apollo Tyres została wyróżniona w wielu niezależnych testach opon przeprowadzonych przez czołowe czasopisma motoryzacyjne w Niemczech, w tym AutoBild, ACE Lenkrad oraz AUTO Straßenverkehr, a także ADAC, największe w Europie stowarzyszenie motoryzacyjne. 

Opona Quatrac Pro o wysokich osiągach została uznana przez magazyn AUTO Straßenverkehr za zwycięzcę w kategorii „stosunek ceny do jakości”. Polecał ją również magazyn ACE Lenkrad we wrześniowym teście opon całorocznych. Testerzy magazynu AutoBild podkreślili wysokie osiągi opony Quatrac Pro na śniegu, a także „stabilność jazdy i krótką drogę hamowania na mokrych wzniesieniach, przy niskim poziomie hałasu”.

Standardowe opony Quatrac, które przeznaczone są do samochodów rodzinnych i SUV, uzyskały drugie miejsce w wysoce konkurencyjnym teście opon całorocznych magazynu AutoBild – wyróżniono je jako „wzorowe”. Testerzy opisali model Quatrac jako „solidne opony wielosezonowe o zrównoważonych osiągach na mokrej i suchej nawierzchni oraz imponującej drodze hamowania”.

Również opony zimowe marki Vredestein dobrze się spisały podczas najnowszych niezależnych testów. Oponę Wintrac polecał ADAC, największy niemiecki automobilklub liczący około 21 mln. członków. Organizacja chwaliła osiągi opony na lodzie i niski opór toczenia. Natomiast oponę zimową Vredestein Wintrac Pro o wysokich osiągach uznano za „bardzo dobrą” w magazynie AUTO Straßenverkehr.    

– To kolejny bardzo mocny rok dla marki Vredestein w kontekście niezależnych testów opon. Jesteśmy dumni, że w ciągu ostatniego miesiąca otrzymaliśmy nagrody od prestiżowych programów testowych w Niemczech. Te nieustanne sukcesy zawdzięczamy działowi badań i rozwoju, który nadal optymalizuje nasze produkty pod kątem kluczowych kategorii oceny opon – powiedział Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii.

Firma Apollo Tyres liczy na kolejne nagrody, gdy w 2022 roku wprowadzi na rynek zupełnie nowe, całoroczne opony marki Vredestein do samochodów elektrycznych. Obecnie firma ściśle współpracuje z czołowymi producentami samochodów w ramach nowego, szeroko zakrojonego programu badawczo-rozwojowego poświęconego temu produktowi. Marka opon Vredestein Premium jest liderem na rynku opon całorocznych od początku lat 90. XX wieku, a wynikającą z tego faktu wiedzę specjalistyczną obecnie wykorzystuje się do wprowadzania wyjątkowych innowacji w segmencie całorocznych opon do pojazdów elektrycznych. 

Źródło: Apollo Tyres

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę