Opony dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati

Opony dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati Bridgestone

Bridgestone, producent opon klasy premium i dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności, opracował opony dla pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Maserati – modelu Grecale Folgore. 

  • Nowy, w pełni elektryczny Maserati Grecale Folgore został wyposażony w 20-calowe opony Bridgestone Potenza Sport ENLITEN – flagowy produkt firmy, który zwiększa możliwości pojazdu
  • Te specjalnie opracowane dla modelu Grecale Folgore opony poprawią jego zasięg, jednocześnie zapewniając doskonałe właściwości jezdne na suchych i mokrych nawierzchniach.
  • Jest to najnowszy element długoletniej współpracy obu marek, które niedawno współpracowały przy tworzeniu modeli Maserati MC20 i Maserati Grecale.

W ostatnim czasie marki współpracowały przy oponach dla modeli Maserati MC20 i Maserati Grecale. Teraz, Maserati zwróciło się do swojego wieloletniego partnera, aby ten opracował oponę, która zwiększy możliwości drogowe ich pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a. Efektem jest specjalnie opracowana opona Bridgestone Potenza Sport ENLITEN.

Została ona opracowana tak, aby zapewnić kierowcom Maserati Grecale Folgore pełną kontrolę nad pojazdem, nawet w wymagających warunkach pogodowych. Dzięki kombinacji zaawansowanych technologii pakietu ENLITEN, jest ona dostosowana do charakterystyki włoskiego SUV-a, zapewniając jego kierowcom maksymalne bezpieczeństwo i wyjątkowe osiągi, przy jednoczesnej poprawie właściwości ekologicznych.

Wspólne wysiłki na rzecz e-mobilności 

Poza długoletnią współpracą, marki Bridgestone i Maserati łączy też zaangażowanie w proces elektryfikacji. Opona opracowana dla modelu Grecale Folgore charakteryzuje się bardzo niskim oporem toczenia – co pozwala zwiększyć zasięg pojazdu do 500 km. 

Bridgestone czyni liczne inwestycje, aby przyszłość e-mobilności cechowała się większą efektywnością i dostępnością dla kierowców i flot. Bridgestone jest  producentem opon klasy premium dla samochodów elektrycznych a także dostawcą zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności. Z kolei Maserati jest pierwszą włoską marką luksusową, która wprowadziła do swojej oferty pojazdy w pełni elektryczne, zobowiązując się jednocześnie do zaprezentowania elektrycznych wersji wszystkich swoich modeli do 2025 roku i wersji pełni elektrycznych do 2028 roku. 

Zgodnie z głęboko zakorzenionym tradycjami Maserati, model Grecale Folgore został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech – tak samo jak specjalnie przygotowane dla niego opony Bridgestone Potenza Sport ENLITEN. 

Było to możliwe dzięki połączeniu symulatora jazdy Maserati i opracowanej przez Bridgestone technologii wirtualnego modelowania opon (Virtual Tyre Development), która dzięki eliminacji fizycznych prototypów pozwala zmniejszyć zużycie surowców, emisję CO2 i przyspieszyć proces projektowania.

Bridgestone

Model Grecale Folgore stanowi kamień milowy dla Maserati na drodze do transformacji w kierunku e-mobilności i jesteśmy dumni, że nasze specjalnie zaprojektowane opony mogły dodatkowo podnieść parametry tego modelu. Nasza współpraca z pewnością otwiera nowe możliwości w tej dziedzinie – mówi Steven De Bock, Vice President Original Equipment w Bridgestone EMIA

Źródło: Bridgestone

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę