Bridgestone Blizzak LM005 po raz dwudziesty zwycięża w testach opon zimowych

Bridgestone Blizzak LM005 po raz 20. zwycięża w testach Bridgestone Blizzak

Opona Bridgestone Blizzak LM005 kontynuuje serię zwycięstw w tegorocznych testach opon zimowych, po otrzymaniu wyróżnień od GTÜ, ARBÖ i ACE. Jest to już 20. zwycięstwo w testach tego modelu od czasu debiutu w 2020 r. Opona zrobiła wrażenie na niezależnych ekspertach, którzy jako jedynej oponie w zestawieniu przyznali ocenę „wysoce polecana”.

Specjaliści z GTÜ (największej niemieckiej organizacji zrzeszającej niezależnych inspektorów pojazdów), ARBÖ (austriackiego klubu motoryzacyjnego) oraz ACE (europejskiego klubu motoryzacyjnego) przetestowali 10 modeli opon w tegorocznym teście opon zimowych.

Ciesząca się szerokim uznaniem opona Bridgestone Blizzak LM005, ponownie zdobyła najwyższe miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji. Opona zimowa Bridgestone jest niemal doskonała – sprawdziła się znakomicie we wszystkich kategoriach – orzekli testerzy*.

Opona uzyskała najwyższe oceny w kategoriach kluczowych dla bezpieczeństwa, takich jak hamowanie na śniegu oraz prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni. Opracowana w centrum badawczo-rozwojowym Bridgestone EMIA w Rzymie, opona zapewnia precyzyjną kontrolę i doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni zarówno kierowcom samochodów osobowych, jak i SUV-ów, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w zimowych warunkach drogowych.

Te imponujące cechy wydajności są przypisywane jej wyraźnie wyprofilowanym, zygzakowatym rowkom bieżnika oraz innowacyjnej mieszance.

Ponowne zwycięstwo Bridgestone Blizzak LM005 potwierdza jej wyjątkowe osiągi, co sprawia, że jest to idealny wybór dla kierowców w okresie zimowym. Po zdobyciu pierwszego miejsca w tegorocznym teście opon zimowych przeprowadzonym przez niemiecki Auto Motor i Sport, można stwierdzić, że to kolejny udany sezon dla naszego flagowego produktu zimowego – mówi Steven De Bock, Vice President Consumer Replacement i OE w Bridgestone EMIA.

Test przeprowadzono na samochodzie VW Tiguan wykorzystując rozmiar 235/55 R18. 

Źródło: Bridgestone Blizzak

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę