Opony całoroczne Vredestein do EV jeszcze w tym roku

Opony całoroczne Vredestein do samochodów elektrycznych Bruno/Germany z Pixabay
23.6.2022

Firma Apollo Tyres potwierdza plan wprowadzenia na rynek opon całorocznych marki Vredestein do samochodów elektrycznych jeszcze w 2022 roku.

 

  • Współpraca z producentami samochodów pomaga kształtować kompleksowy globalny program badań i rozwoju oraz testów
  • Zupełnie nowa opona do samochodów z napędem elektrycznym będzie cechować się wiodącymi w swojej klasie właściwościami,  czerpiąc z dziesięcioleci innowacji w zakresie opon całorocznych
  • Obecna oferta opon marki Vredestein niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli samochodów elektrycznych
  • Plan wprowadzenia produktu potwierdzono po zakończeniu 1000 Miglia Green, rajdu dla samochodów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym, którego trasa podąża śladami legendarnego 1000 Miglia

Koncern potwierdził, że  jeszcze w 2022 roku wprowadzi na rynek zupełnie nową, całoroczną oponę Vredestein wysokiej klasy przeznaczoną specjalnie do samochodów z napędem elektrycznym (EV). Aby zagwarantować, że produkt spełnia potrzeby szerokiej gamy samochodów typu plug-in, firma Apollo Tyres ściśle współpracuje z czołowymi producentami aut i wdrożyła nowy, ważny program badawczo-rozwojowy. Obecnie firma ocenia nowe opony Vredestein za pomocą symulacji komputerowych oraz w specjalnych ośrodkach testowych na całym świecie do prób w wysokich i niskich temperaturach otoczenia.

Marka opon klasy premium Vredestein od czasu jej powstania na początku lat 90. jest liderem na rynku opon całorocznych, a firma Apollo Tyres w dalszym ciągu czerpie ze zgromadzonej wiedzy na temat opon zimowych i letnich w celu opracowywania nagradzanych całorocznych produktów, które zachowują doskonałe właściwości niezależnie od panujących warunków pogodowych. Ta specjalistyczna wiedza w zakresie opon całorocznych jest obecnie wykorzystywana do wprowadzania innowacji na niespotykanym poziomie w segmencie opon do samochodów elektrycznych.

Informacje te ogłoszono po zakończeniu czwartego oficjalnego rajdu 1000 Miglia Green, sponsorowanego przez Apollo Tyres. Trasa rajdu prowadzi śladami legendarnego czterodniowego rajdu samochodów klasycznych 1000 Miglia we Włoszech i jest okazją do zaprezentowania różnych aut elektrycznych.

– Zdecydowana większość produkowanych obecnie samochodów elektrycznych jest standardowo wyposażana w opony, które nie zostały zaprojektowane specjalnie do takich aut – mówi Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii w firmie Apollo Tyres. – Jeżeli wymiary, indeks nośności oraz indeks prędkości są właściwe dla danego samochodu, wszystkie opony marki Vredestein będą odpowiednie do każdego auta z napędem elektrycznym. Opinie kierowców, którzy używają naszych opon w samochodach elektrycznych, są bardzo pozytywne. Jednak w miarę rozwoju rynku pojazdów z napędem elektrycznym można spodziewać się, że producenci samochodów oraz klienci wezmą pod uwagę potencjalne korzyści wynikające z zastosowania opon opracowanych specjalnie do aut elektrycznych.

Jak wyjaśnia Lorenzetti, wiele aspektów charakterystycznych dla samochodów elektrycznych ma coraz większy wpływ na przyszłość rozwoju opon.

– W porównaniu z samochodami z silnikami spalinowymi auta elektryczne zazwyczaj ważą więcej, generują wyższy moment obrotowy w momencie ruszania z miejsca i zapewniają większe przyspieszenie w linii prostej. Wspólnie czynniki te zwiększają obciążenie opony. Ponadto ze względu na fakt, że układ napędowy samochodów elektrycznych jest stosunkowo cichy, inne źródła hałasu, w tym opony, stają się bardziej odczuwalne w kabinie. Wielu właścicieli aut elektrycznych doceni również każdą możliwość maksymalizacji zasięgu pojazdu pomiędzy kolejnymi ładowaniami, dlatego opór toczenia staje się jeszcze ważniejszym parametrem.

Lorenzetti kontynuuje – Zbadaliśmy nowe podejścia do projektowania i wykorzystania zaawansowanych materiałów w zakresie budowy i mieszanki bieżnika. Oznacza to, że dążymy do opracowania wysokiej klasy opon marki Vredestein do samochodów elektrycznych, które zapewnią wiele najlepszych w swojej klasie właściwości.

– Możliwość czerpania z doświadczeń europejskiego zespołu badawczo-rozwojowego i kultury ukierunkowanej na innowacje jest nieoceniona. Pomogła nam ona już w zdobyciu wielu nagród w niezależnych testach grupowych i utrzymaniu wiodącej pozycji w segmencie wielosezonowym. Z pewnością będzie nadal przynosić korzyści po wdrożeniu poprzedzającego produkcję etapu testów nowej opony do samochodów z napędem elektrycznym – podsumowuje Lorenzetti.

Firma Apollo Tyres, znana z oferty opon letnich, zimowych oraz całorocznych, jest w doskonałym położeniu, aby zapewnić, że tworzone w przyszłości opony Vredestein specjalnie do samochodów elektrycznych będą oferować najlepsze na rynku standardy osiągów, efektywności i wartości. Firma monitoruje szybko rozwijający się segment pojazdów elektrycznych i nie spocznie w dążeniach do zapewnienia oferty produktów spełniających zróżnicowane potrzeby i oczekiwania rynku.

Źródło: Apollo Tyres

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę