OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG Schaeffler
22.11.2023

Schaeffler OneCode to skanowalny kod QR, który znajduje się na etykiecie produktów Schaeffler (LuK, INA, FAG) na zewnętrznej stronie opakowania. Wystarczy zeskanować kod QR za pomocą aplikacji REPXPERT, a punkty bonusowe zostaną dodane do konta użytkownika sklepu bonusowego.

Ale to nie wszystko. Kod QR zapewnia partnerom dystrybucyjnym i warsztatom samochodowym cenne dodatkowe informacje i usługi. Obejmuje to zarówno nowy, szybki sposób dostępu do całego zasobu wiedzy o produkcie, jak i możliwość natychmiastowego potwierdzenia jego oryginalności.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

Cyfrowe punkty bonusowe

Zbieranie popularnych punktów bonusowych REPXPERT jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wymieniaj punkty jednym kliknięciem i zamieniaj je w atrakcyjne prezenty. Oznacza to szybki koniec papierowych kuponów bonusowych. W nowych produktach, zamiast tradycyjnego kuponu, znajduje się kod QR na opakowaniu.

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

Jak dodać punkty za pomocą OneCode? 

  • Otwórz aplikację REPXPERT (jeśli jeszcze jej nie masz ściągnij z Google Play lub AppStore).
  • Zaloguj się do aplikacji swoim loginem i hasłem do portalu REPXPERT (musisz być zarejestrowany jako mechanik) lub utwórz konto REPXPERT.
  • Przy pomocy funkcji „scan” w aplikacji REPXPERT lub aplikacją kamery na smartfonie zeskanuj kod QR (nakieruj aparat telefonu na kod QR znajdujący się na opakowaniu – to takie kwadratowe pole z czarnymi punktami, czasami z napisem „Scan me”).
  • Kliknij w „Dodaj punkty bonusowe”.
  • Punkty dodane.

Aktualne informacje o produkcie 

Wszystkie niezbędne informacje i szczegóły produktu dotyczące rozwiązania naprawczego są dostępne za pomocą jednego skanu. Codziennie aktualizowana baza ponad 40 tys. artykułów.

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

Sprawdzanie autentyczności produktu 

OneCode Schaeffler dostarcza informacji o autentyczności zakupionego produktu. Stwarza to dodatkowe zabezpieczenie dla partnerów dystrybucyjnych i warsztatów samochodowych. Nie ma szans na podróbki.

Szczegółowe instrukcje dotyczące naprawy 

Dostępne są instrukcje krok po kroku oraz wytyczne dotyczące instalacji. Cyfrowo, bez konieczności czasochłonnego wyszukiwania.

Nie masz smartfona pod ręką? Kod QR niemożliwy do odczytania? 

W celu ręcznego wprowadzenia danych skorzystaj z formularza na stronie:
http://aftermarket.schaeffler.pl/onecode.
Wprowadź odpowiedni numer GTIN/EAN oraz numery seryjne SN. Możesz je znaleźć na etykiecie opakowania produktów Schaeffler Automotive Aftermarket.

Najczęściej zadawane pytania

Czy za pomocą aplikacji mogę skanować tradycyjne papierowe kupony?
Oczywiście. Mimo że papierowe kupony są już wycofywane możesz je również skanować. Uruchom opcję SCAN i nakieruj na 12-cyfrowy kod znajdujący się na opakowaniu. Gotowe. Koniec ze żmudnym przepisywaniem kodów.

Kiedy zostaną wycofane tradycyjne papierowe kupony?
Proces wycofywania papierowych kuponów rozpoczął się w połowie 2022. Nowe produkty zawierają tylko kod QR. Produkty spakowane wcześniej zawierają tradycyjne kupony papierowe i sukcesywnie będą spotykane coraz rzadziej.

Jak zapobiegamy oszustwom z wykorzystaniem punktów premiowych? 

  • Punkty są powiązane z numerem seryjnym.
  • Punkty bonusowe za produkt Schaeffler przypisujemy tylko do jednego konta REPXPERT.
  • Jeśli po odebraniu punktów zwrócisz produkt do dystrybutora, punkty zostaną przeniesione na kolejnego klienta otrzymującego produkt.
  • Ograniczamy liczbę dziennych odbiorów punktów.
  • Liczba skanowań kodów QR dziennie dla jednego konta REPXPERT jest ograniczona. Po określonej liczbie skanów zbieranie punktów bonusowych zostanie automatycznie zamrożone i zostanie sporządzony raport w celu ewentualnego dalszego dochodzenia.

Linki do aplikacji 

Google Play 

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

 

 

 

 

 

 

AppStore

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

 

 

 

 

 

 

 

OneCode – QR kody na opakowaniach produktów LuK, INA, FAG zdjęcie w treści artykułu

 

 

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany Schaeffler

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę