Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 z homologacją BMW

Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 z homologacją BMW Chevron / Texaco

Olej Havoline ProDS V SAE 0W-30 przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych niemieckich marek motoryzacyjnych otrzymał kolejny atest – certyfikat Longlife-04 niemieckiego koncernu motoryzacyjnego BMW.

Havoline ProDS V SAE 0W-30 dedykowany jest szerokiej gamie samochodów osobowych i lekkich dostawczych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, takich marek jak BMW, Volkswagen i Audi. 

Opracowano go z wykorzystaniem zaawansowanych technologii dodatków uszlachetniających, których zadaniem jest zapewnienie ochrony silnika przed zużyciem, a także podniesienie wydajności i sprawności jednostek napędowych. 

Produkt Texaco oferuje zachowanie płynności oleju w niskich temperaturach, co pomaga utrzymać szybką cyrkulację oleju, tym samym zapewniając ochronę silnika przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika. Z kolei zastosowana technologia keep-clean zapewnia ochronę przed osadami i szlamem, wpływając również na zoptymalizowanie zużycia paliwa. Dzięki zaawansowanej syntetycznej formule, Havoline ProDS V SAE 0W-30 charakteryzuje się długą żywotnością i niską lotnością, co zmniejsza konieczność częstych wymian oleju. 

Produkt, który można stosować zarówno w silnikach z turbosprężarką, jak i niewyposażonych w nią motorach, wykorzystuje technologię SAPS (mid Sulphated Ash, Phosphorous and Sulphur), redukującą osadzanie się w silniku popiołu siarczanowego, fosforu i siarki. Dodatkową ochronę jednostki zapewniają systemy TWC (Three-Way Catalysts) oraz DPF (Diesel Particulate Filter), które ograniczają emisje spalin w silnikach benzynowych i Diesla, jednocześnie wpływając korzystnie na zużycie paliwa. 

Obok BMW Longlife-04, Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 spełnia również wymagania Porsche C30 i VW 504.00/507.00.

Źródło: Chevron / Texaco

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę