Nowy olej w linii PLATINUM Max Expert

Nowy olej w linii PLATINUM Max Expert Orlen Oil
22.10.2021

Oleje silnikowe w klasie jakości ACEA A3/B4 są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, ORLEN OIL do oferty produktowej, oprócz istniejącego już półsyntetycznego oleju w klasie lepkości 10W-40, wdraża nowy w pełni syntetyczny produkt w klasie lepkości 5W-30.

PLATINUM Max Expert A3/B4 5W-30 to syntetyczny, wielosezonowy olej silnikowy opracowany na podstawie wysokiej jakości olejów bazowych i odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających. Zapewnienia najwyższą długotrwałą wydajność i ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji. Gwarantuje łatwe uruchamianie zimnego silnika, optymalne jego smarowanie i doskonałe parametry oleju podczas całego okresu między wymianami.

Nowy olej w linii PLATINUM Max Expert zdjęcie w treści artykułu

PLATINUM Max Expert A3/B4 5W-30 przeznaczony jest do całorocznej eksploatacji, szczególnie dla silników benzynowych i wysokoprężnych z wtryskiem bezpośrednim, które występują w nowoczesnych samochodach osobowych jak i lekkich dostawczych. Olej ten jest także odpowiedni do silników z turbodoładowaniem. Z powodzeniem może być też stosowany w pojazdach, co do których producent zaleca olej klasy lepkości i jakości podanej w opisie produktu.

PLATINUM Max Expert A3/B4 5W-30 został oficjalnie zaaprobowany do pojazdów koncernu Volkswagen objętych specyfikacją VW Standard 502 00 VW Standard 505 00, a także do pojazdów koncernu Daimler AG objętych specyfikacja MB-Approval 229.3.

Źródło: Orlen Oil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę