Nowy olej silnikowy w linii PLATINUM Max Expert

Nowy olej silnikowy w linii PLATINUM Max Expert ORLEN OIL

Nowoczesny, w pełni syntetyczny, olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30 przeznaczony jest do najnowszych silników samochodów osobowych.

Obostrzenia dotyczące ochrony środowiska i nowe normy emisji spalin sprawiają, że OEM (producenci oryginalnego wyposażenia) muszą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do wymogów układy napędowe. W związku z zapotrzebowaniem współczesnego rynku motoryzacyjnego do oferty ORLEN OIL został wprowadzony nowy olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30.

Jest to najnowszej generacji, w pełni syntetyczny olej typu mid SAPS, w klasie jakości API SP i ACEA C3. Posiada oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu STELLANTIS, Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group AG, BMW Group, spełniających normy emisji spalin Euro 6d. Jego stosowanie pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału jednostki napędowej, przy jednoczesnej ochronie przed zjawiskiem LSPI (Low Speed Pre-Ignition). Trwały film olejowy zapewnia spadek oporów tarcia, co przekłada się na oszczędność paliwa oraz zabezpiecza wszystkie elementy silnika.

Więcej informacji na temat produktów PLATINUM Max Expert jest dostępnych na www.platinum.orlenoil.com.

Źródło: ORLEN OIL

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę