Nowy Ford Nugget, czyli kamper nowej generacji

Nowy Ford Nugget, czyli kamper nowej generacji Ford

Ford prezentuje kampera Nugget nowej generacji, który łączy w sobie najnowsze rozwiązania z zakresu wyposażenia pojazdu i wnętrza. Po raz pierwszy kupujący Nuggeta mają możliwość wyboru zaawansowanego, zelektryfikowanego układu napędowego, elastycznej hybrydy plug-in (PHEV).

  • Nugget nowej generacji wykorzystuje najnowsze rozwiązania Forda – m.in. udoskonaloną łączność, lepsze wrażenia z jazdy nowe układy napędowe, w tym wersję PHEV;
  • Dostępny na zamówienia u dealerów Forda, nowy Nugget zachowuje popularny układ kampera z wnętrzem podzielonym na strefy, opracowany we współpracy z ekspertami z firmy Westfalia.

Nowy kamper Nugget powstał we współpracy z ekspertami w dziedzinie konwersji pojazdów kampingowych z firmy Westfalia i pozwala na korzystanie z wyróżniającego ten model na tle konkurencji wielostrefowego układu wnętrza.

Kolejna generacja kampera korzysta z nowej platformy Forda, wprowadzonej w tym roku dla bestsellerowej rodziny Transita i Tourneo Customa, dla której przygotowano nowe, zaawansowane rozwiązania projektowe, systemy komunikacji i wspomagania jazdy. W strefie mieszkalnej użytkownicy znajdą nowe, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, będą mogli cieszyć się rozszerzoną funkcjonalnością i korzystać z przydatnej opcji dachu solarnego, dostarczającego czystej energii, dzięki czemu wyjazdy będą łatwiejsze i przyjemniejsze.

Nugget ma służyć właścicielom w odkrywaniu nowych miejsc – a dzięki wyższemu komfortowi, komunikacji i napędowi PHEV mogą oni dotrzeć dalej niż kiedykolwiek. Klienci mówią nam, że wykorzystują swoje Nuggety jako samochody rodzinne, przewożąc przyjaciół i rowery na szlak lub kamper staje się sposobem na bardziej emocjonujące spędzanie czasu na emeryturze, więc zaprojektowaliśmy naszego najnowszego Nuggeta tak, aby spełniał wszystkie te funkcje – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.

Źródło: Ford News Europe, YouTube

Łatwość poruszania się w kabinie

Nowy kształt deski rozdzielczej i płaska podłoga ułatwiają przechodzenie z dwóch przednich foteli do części mieszkalnej; poduszka powietrzna pasażera zamontowana w suficie przyczyniła się do lepszego rozplanowania układu kokpitu. Niższe położenie podłogi i zintegrowany stopień boczny ułatwiają wsiadanie i załadunek, a największe w tej klasie pojazdów otwory przesuwnych drzwi bocznych i tylnej przestrzeni bagażowej ułatwiają korzystanie z samochodu.

Przemyślany układ kuchni na planie litery „L” sprawia, że gotowanie stało się przyjemniejsze. Praktyczna nowa lodówka szufladowa ułatwia dostęp do przechowywanych produktów i jest wystarczająco duża, aby pomieścić butelki w pozycji pionowej. Dzięki nowej zintegrowanej płycie grzewczej i zlewozmywakowi – wyposażonemu obecnie w standardowy podgrzewacz wody – uporządkowana przestrzeń zapewnia o 20% więcej wydzielonego miejsca na blatach kuchennych. Miękko zamykające się zamki i wysuwane rączki szafek chronią palce dzieci i wpływają na obniżenie hałasu podczas jazdy.

Nowy hybrydowy układ napędowy

Po raz pierwszy w modelu Nugget, Ford wprowadza układ napędowy PHEV, korzystając z technologii znanej z Forda Kuga Plug-In Hybrid – najlepiej sprzedającego się modelu PHEV w Europie w latach 2021 i 2022. Nowy Nugget jest wyposażony w 2,5-litrowy silnik benzynowy, pracujący w cyklu Atkinsona, akumulator trakcyjny o pojemności 11,8 kWh (użytkowej) i silnik elektryczny, co daje łączną moc 232 KM i możliwość jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym.

Nugget nowej generacji będzie wprowadzany na rynek etapami, począwszy od serii Nugget Titanium z uchylnym dachem i silnikiem EcoBlue o mocy 170 KM i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Już od sierpnia 2023 r. można go zamawiać u dealerów Forda, licząc na dostawę wiosną 2024 roku. Inne wersje, w tym z napędem PHEV, zostaną wprowadzone w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę