Nowe, przyjazne środowisku opakowania wycieraczek Valeo FIRST™

Nowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST™ Valeo

Valeo zastępuje plastikowe opakowania wycieraczek ekonomicznej linii FIRST™, opakowaniami wykonanymi z kartonu. Zmiana jest elementem strategii firmy, dążącej do osiągnięcia neutralności węglowej w całym procesie produkcyjnym.

 

Kartonowe eko-opakowania wycieraczek FIRST™

FIRST™ to gama wycieraczek segmentu ekonomicznego, opracowana dla zapewnienia klientom z rynku wtórnego najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Na tle innych wycieraczek ze swojego segmentu, Valeo FIRST™ wyróżniają się za sprawą innowacyjnej technologii kontroli przepływu powietrza 3D, która zwiększa docisk wycieraczki do szyby oraz unikalnego kształtu spoilera PYRAMID, zapewniającego niezawodne oczyszczanie szyby. Mieszanka gumowa z obrabianym specjalnie kauczukiem zapewnia wysoką trwałość piór.

Od teraz, wycieraczki linii FIRST™ będą wyróżniać się także za sprawą nowych, ekologicznych opakowań, wykonanych z kartonu, który można w prosty sposób poddać recyklingowi. Karton, wykorzystany do produkcji opakowań jest wykonany z pierwotnych włókien drzewnych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, zapewniających jego twardość i trwałość.

Jest on przystosowany do zapewniania wysokiego poziomu ochrony produktu w czasie transportu. Nadruki na opakowaniach wycieraczek FIRST™ zostały również wykonane w sposób przyjazny środowisku, stosując tusze na bazie soi, w których produkcji nie stosuje się rozpuszczalników.

Nowe opakowania to element strategii firmy Valeo, która dąży do uzyskania całkowitej neutralności węglowej do roku 2050. Według ambitnych założeń, cel ten ma zostać zrealizowany w 45% już do roku 2030. Dotyczy to emisji w całym łańcuchu wartości – włączając w to emisje po stronie dostawców, generowane przez własną działalność operacyjną Valeo i związane z produktami końcowymi firmy.

Nowe opakowania, ten sam dostęp do informacji

Kartonowe opakowania wycieraczek Valeo FIRST™ zachowują dotychczasową kolorystykę i zawartość informacyjną. Na opakowaniu znajduje się tabela zastosowań, logo marki oraz linii produktowej, a także kod QR, po zeskanowaniu, którego można uzyskać szybki dostęp do pełnej listy aplikacji wycieraczek. Każde opakowanie posiada wieszak na stojak oraz trzy przezroczyste taśmy, zabezpieczające przed niepożądanym otwarciem. Nowe, ekologiczne opakowanie jest więc tak samo funkcjonalne i praktyczne jak jego plastikowa, poprzednia wersja.

Przy okazji wprowadzenia nowych opakowań, Valeo wprowadza niewielkie zmiany referencyjne w gamie FIRST™. Weryfikacji w celu dostosowania do aktualnego parku samochodowego, została poddana lista referencji wycieraczek szkieletowych. Tej gamie nadano także nową nazwę - FIRST Classic. Gamy płaskich wycieraczek FIRST Blade Multiconnection oraz wycieraczek hybrydowych FIRST Hybrid nie zostały poddane zmianom.

Nowe opakowania wycieraczek linii FIRST™ są stopniowo wprowadzane na rynek od lipca 2022 r.

Źródło: Valeo

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę