Nowe opony letnie i całoroczne Nokian Tyres

Nowe opony letnie i całoroczne Nokian Tyres Nokian Tyres

Firma Nokian Tyres wprowadza na rynek swoją kompleksową linię opon letnich i całorocznych. Starannie zważając na każdy szczegół, Nokian Tyres zaprojektowało te opony tak, aby spełniały unikalne wymagania europejskiego lata, zapewniając optymalne wyniki, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nasze starania, aby dostarczać wyjątkowe opony, znakomicie sprawujące się w warunkach europejskiego lata, zostały odzwierciedlone w zaawansowanych technologiach oponiarskich i innowacyjnych cechach, jakie włączono w naszą najnowszą ofertę opon letnich. Od wzmocnionej przyczepności i obsługi po zwiększoną wytrzymałość, letnie i całoroczne opony Nokian Tyres zaprojektowano tak, by zapewnić kierowcom jak największą pewność, bezpieczeństwo i spokój podczas letnich podróży – mówi Martin Dražík, Product Manager na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Opona letnia Nokian Tyres Wetproof 1 łączy maksymalne bezpieczeństwo z wygodną jazdą, dzięki czemu jest idealnym towarzystwem na deszczowe dni i kiepskie drogi. Niski opór toczenia tej opony nie tylko poprawia wydajność paliwową, ale też przyczynia się do oszczędzania energii. Ze swoją wyjątkową przyczepnością na mokro oraz zaawansowanymi cechami, opona Nokian Tyres Wetproof 1 daje kierowcom poczucie pewności, gdy jadą mokrymi drogami, ale jazda jest gładka i komfortowa.

Dla kierowców, którym zależy na wyjątkowo dobrych wynikach, idealnym wyborem jest opona letnia Nokian Tyres Powerproof 1. Zaprojektowano ją specjalnie dla autostrad, oferuje maksymalną stabilność, dokładność manewrowania przy wysokiej prędkości, a także wyjątkową przyczepność zarówno na mokrych, jak i suchych powierzchniach. Z krótką drogą hamowania i znakomitymi właściwościami przy aquaplaningu opona Nokian Tyres Powerproof 1 gwarantuje bezpieczeństwo jazdy nawet z dużymi prędkościami.

Opona całoroczna Nokian Tyres Seasonproof 1 jest najbardziej uniwersalną oponą w nowym letnim portfolio, oferuje elastyczność w zastosowaniu przez cały rok. Wyposażono ją w innowacyjne rozwiązania zapewniające maksimum bezpieczeństwa, znakomitą przyczepność na mokro i niski opór toczenia na śniegu, deszczu czy słońcu. Warto podkreślić, że testy wewnętrzne wykazały poprawę nawet o 30 procent, jeżeli chodzi o odporność na zużycie w porównaniu z poprzednim modelem, co zapewnia kierowcom dłuższą żywotność opon, a zatem i oszczędności.

Jakość idzie ręka w rękę z najdokładniejszymi testami

Rygorystyczne testy odgrywają kluczową rolę w nieustannym rozwoju i ciągłych innowacjach w oponach. Opracowanie produktów klasy premium wymaga rozbudowanych procedur testowych. Dlatego każdy model opon przechodzi liczne testy w najwyższej klasy ośrodkach badawczych Nokian Tyres: „Białym Piekle” w Ivalo, w Finlandii, Hakka Ring w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii oraz w centrum testowym w Nokii w Finlandii. Te testy oceniają sprawowanie się opon w różnych warunkach pogodowych, na różnych nawierzchniach i przy różnych scenariuszach jazdy, aby zagwarantować, że każda opona spełnia najwyższe standardy dotyczące jakości i bezpieczeństwa. 

Własny ośrodek testowy skupiający się na letnich i całorocznych oponach klasy premium

Hakka Ring, jeden z największych i najnowocześniejszych torów testowych, umożliwia innowacje i dalszy rozwój oferty opon letnich i całorocznych Nokian Tyres. Ten zlokalizowany w Santa Cruz de la Zarza, w Hiszpanii 300-hektarowy ośrodek obejmuje 10 torów testowych, w tym siedmiokilometrowy owalny tor z 5 szerokimi pasami, umożliwiający staranne testy opon na suchych i mokrych nawierzchniach przez cały rok. Hakka Ring prowadzi rygorystyczne testy opon letnich, całorocznych i przeznaczonych do wysokich prędkości. Testy przy wysokich prędkościach na owalnym torze, przy których osiągana jest prędkość nawet 300 km/h, sprawdzają limity możliwości opon. Wyjątkowe możliwości testowe Hakka Ring przyczyniły się do opracowania nowych opon letnich i całorocznych – Nokian Tyres Powerpoorf 1, Nokian Tyres Wetproof 1 oraz Nokian Tyres Seasonproof 1 – zapewniając to, że produkty Nokian Tyres przynoszą znakomite wyniki, bezpieczeństwo i wytrzymałość kierowcom w całej Europie.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze opony muszą się sprawdzić w najtrudniejszych warunkach testowych, a to w szczególności dotyczy Hakka Ring w Hiszpanii przy intensywnych letnich upałach – mówi M. Dražík. – Pod bezlitosnym hiszpańskim słońcem nasze nowe opony muszą przejść najtrudniejsze próby. 

Źródło: Nokian Tyres

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę