Nokian Tyres dołącza do PZPO

Nokian Tyres dołącza do PZPO
6.8.2021

W gronie członków PZPO są najwięksi producenci opon na świecie. Do grona członków Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) dołączyła firma Nokian Tyres, zaś jej przedstawiciel – Marcin Bardecki – został powołany do zarządu związku.

Członkowie PZPO to najwięksi na świecie producenci opon wysokiej jakości – reprezentują branżę zatrudniającą w Polsce bezpośrednio 11.000 pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych, wytwarzających na eksport i rynek wewnętrzny produkty wysokich technologii. PZPO prowadzi działania informacyjne i edukacyjne, wiele uwagi poświęca także kwestii ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej.

– Wraz z największymi producentami opon chcemy wspierać w Polsce edukację i budowanie najlepszych standardów odnośnie opon. Opony to bardzo zaawansowane technologicznie produkty, w których stosuje się innowacyjne rozwiązania i wysokiej jakości komponenty. Działania podejmowane przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego są ważnym drogowskazem dla wszystkich kierowców, a Nokian Tyres – jako firma rodem ze Skandynawii – przykłada ogromną wagę do odpowiedzialności społecznej i transparentności – wskazuje Marcin Bardecki, członek zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Nokian Tyres to najdalej na północ wysunięty producent opon, którego produkty zapewniają spokój i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Działa w oparciu o tradycyjne skandynawskie wartości. Zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko w ramach całego cyklu życia produktu znajdują odbicie w oponach do samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowych. Częścią grupy jest sieć serwisowa Vianor, specjalizująca się w usługach wulkanizacyjnych i konserwacji pojazdów. W 2019 roku obrót spółki wyniósł ok. 1,6 miliarda EUR, przy zatrudnieniu na poziomie 4 700 osób. Nokian Tyres jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq Helsinki.

– Misją PZPO jest reprezentowanie przemysłu oponiarskiego oraz upowszechnianie naszego wkładu w gospodarkę, ochronę środowiska, bezpieczeństwo drogowe, klimat, standardy techniczne oraz bezpieczeństwo pracy. To wkład wszystkich naszych członków w rozwój całego sektora i budowanie najwyższych standardów na rynku. Kolejny, znaczący gracz rynkowy w naszym gronie potwierdza, jak ważne są podejmowane przez nas inicjatywy – dodaje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO.
Marcin Bardecki, absolwent warszawskiej SGH, rozpoczął przygodę z branżą oponiarską w 1993 roku. Przepracował 15 lat dla Bridgestone, rok dla ITR (Yokohama). Od lutego 2016 pracuje w Nokian Tyres, od września 2020 sprawuje funkcję prezesa zarządu polskiego oddziału firmy.

Więcej informacji na stronach pzpo.org.pl

Źródło: PZPO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę