Nowatorski system filtracji powietrza MULTITUBE

Nowatorski system filtracji powietrza MULTITUBE UFI Filters Group

UFI Filters ogłasza wprowadzenie do katalogów aftermarket UFI i SOFIMA systemu MULTITUBE do FIATA 500 Hybrid.

  • Wielokrotnie nagradzana technologia UFI MULTITUBE jest dostępna w katalogach aftermarket UFI i SOFIMA do samochodu FIAT 500 Hybrid
  • Redukcja wagi wkładu filtracyjnego nawet o 50%
  • Zwiększenie dostępnej mocy silnika

System MULTITUBE do FIATA 500 Hybrid, dostępny z kodami UFI 27.TUB.01 i SOFIMA S 1TUB A w katalogach aftermarket poszczególnych marek, jest innowacyjną technologią filtracji powietrza silnikowego, która od czasu premiery zdobyła kilka nagród za swoją wyjątkową wydajność i funkcjonalność.

Za sprawą podwójnej struktury rurowej, która zastępuje tradycyjny panel powietrza, pozwala ona zmniejszyć wagę wkładu filtracyjnego nawet o 50%. Ulepszona dynamika przepływu powietrza zmniejsza opory, utratę ciśnienia i energii w układzie wtryskowym, co zwiększa dostępną moc silnika.  Podwójna struktura rurowa posiada również opatentowane złącze, zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczonego powietrza do silnika.

Innowacyjny materiał filtracyjny FormulaUFI.Extreme – włóknina składająca się z hydrofobowych włókien syntetycznych o określonej średnicy i gradiencie rozkładu porowatości – zachowuje wysoką funkcjonalność przez cały okres użytkowania. W przeciwieństwie do tradycyjnych mediów filtracyjnych, MULTITUBE całkowicie separuje wodę w układzie wlotu powietrza, zapobiegając problemom z silnikiem.

Nowatorski system filtracji powietrza MULTITUBE zdjęcie w treści artykułu

Materiał filtracyjny UFI i SOFIMA MULTITUBE przeszedł test ISO DIN 53438, określający stopień spalania, otrzymując najwyższą możliwą klasyfikację za doskonałą odporność na ogień. Materiał filtracyjny oferuje skuteczność na poziomie ponad 99,5%, zapewniając stały dopływ czystego powietrza do silnika. 

Dzięki UFI i SOFIMA MULTITUBE oferta na rynku aftermarket wzbogaciła się o najnowocześniejszą technologię w portfolio Grupy UFI Filters. Będzie ona dostępna w specjalnym opakowaniu wyróżniającym ją od pozostałych produktów. MULTITUBE to innowacja początkowo przeznaczona dla dużych samochodów, która teraz znajdzie wszechstronne zastosowanie również w samochodach miejskich, co pozwoli na jej dalszy rozwój. Technologia MULTITUBE będzie coraz szerzej dostępna na rynku automotive, oferując klientom najwyższej klasy filtrację powietrza silnikowego – komentuje Paolo Cataldi, Aftermarket Business Unit General Manager UFI Filters Group.

Jestem dumny, że jeden z wielu nowych patentów Grupy UFI Filters jest wreszcie dostępny na rynku. To nowatorska technologia dla każdego warsztatu – dodaje Giorgio Girondi, Chairman UFI Filters Group.

Źródło: UFI Filters

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę