Nowa strona internetowa NGK SPARK PLUG na rynki EMEA

NGK SPARK PLUG
26.9.2018

Pochodzący z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki klienci, współpracownicy, kooperanci i fani marek NGK i NTK mogą korzystać z nowej, całkowicie odświeżonej i jeszcze bardziej inspirującej strony internetowej NGK SPARK PLUG EUROPE. Jest ona dostępna w każdym miejscu i na każdym rodzaju urządzenia.

Nowa dynamiczna strona ngkntk.com została uruchomiona przy okazji targów Automechanika i odzwierciedla motto targowe „Brands of Choice”. Strona oferuje odwiedzającym prostą budowę, przejrzyste przekazy wizualne, format kompatybilny z wieloma platformami, łatwy dostęp do informacji produktowych oraz mnóstwo zawartości przeznaczonych do czytania, oglądania, dzielenia się z innymi, a także dedykowanych stylowi życia.

Mając na uwadze konsekwentność działania oraz udogodnienia dla klientów nowa strona po raz pierwszy łączy zawartość każdej z regionalnych witryn internetowych NGK SPARK PLUG EUROPE, zapewniając spójność wyglądu bez względu na to, z jakiego miejsca loguje się użytkownik. Ponadto klienci nie będą musieli szukać strony regionalnej w swoim języku. Wbudowana lokalizacja geograficzna automatycznie przenosi do lokalnej strony oraz języka, niemniej jednak kliknięciem myszki będzie można przenieść się na stronę internetową innego regionu.

Innym udoskonaleniem jest łatwiejsza w nawigacji, intuicyjna mapa strony zawierająca kilka poziomów oraz bardziej wyraziste tematy. Materiały o charakterze promocyjnym mają zrozumiałą postać, są zwięzłe i zachęcają do czytania. Natomiast informacje techniczne zostały zredagowane na nowo i umieszczono je w dedykowanych sekcjach. Ponadto cały wachlarz informacji technicznych, filmów instruktażowych oraz interaktywnych modułów szkoleniowych został zebrany na technicznej platformie TekniWiki, która została opracowana dla regionu EMEA NGK SPARK PLUG EMEA i jest łatwo dostępna online dla mechaników i warsztatów.

Dla szukających informacji o produktach w głównym menu nadal dostępna będzie w odświeżonej postaci „Wyszukiwarka części”.Funkcjonalność ta w oparciu o zaledwie kilka kliknięć pozwoli jeszcze szybciej znaleźć informacje na temat wybranego produktu. Ponadto „Wyszukiwarka części” po raz pierwszy będzie dostępna na wszystkie urządzenia.

Kolejną korzyścią dla wszystkich wchodzących na stronę z urządzeń mobilnych jest maksymalna możliwa optymalizacja wyświetlanego obrazu. Strona nie tylko dopasowuje się do różnych wielkości wyświetlacza – w tym oczywiście telefonów komórkowych i tabletów - ale także zmienia swój układ w zależności od rozmiaru ekranu, na którym jest wyświetlana. Ponadto strona została dostosowana do technologii ekranów dotykowych zapewniając specjalne funkcje dodatkowe, które redukują czas przewijania i zwiększając funkcjonalność.

Obok informacji ze świata sportów motorowych oraz treści poświęconych stylowi życia dostępne na stronie zwiastuny filmowe oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zadbają o atrakcyjność całości i wzbudzą zainteresowanie oraz zachęcą do kolejnej wizyty.

Integracja mediów społecznościowych było kolejnym kluczowym założeniem przebudowy strony internetowej. Potwierdza toDavid Loy, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA firmy NGK SPARK PLUG EUROPE – Jesteśmy zachwyceni faktem, jak łatwo nowa strona jest dostępna dla naszych klientów i przyjaciół na głównych platformach mediów społecznościowych. Bardzo wiele osób obserwuje w mediach społecznościowych marki NGK i NTK. Dlatego chcieliśmy dostarczyć naszym sympatykom jeszcze więcej wartości dodanych. Na przykład, integrując na stronie linki do portali Facebook, YouTube oraz LinkedIn stworzyliśmy ‘Strefę Fana’, zawierającą świeże, stale aktualizowane treści. Dostępna jest nowa strona z blogiem pozwalająca umieszczać posty niedostępne nigdzie indziej – takie jak wywiady z kierowcami wyścigowymi, reportaże ze specjalnych wydarzeń oraz spojrzenie w tajniki innowacyjnych rozwiązań. Nie zabraknie oczywiście regularnych komunikatów prasowych, filmów video oraz informacji o produktach i danych technicznych. Mamy nadzieję, że goście regularnie będą odwiedzać nową stronę internetową.

Stronę internetową NGK SPARK PLUG EUROPE można znaleźć pod adresem www.ngkntk.com. Jest ona dostępna w języku niemieckim, angielskim, francuskim, bułgarskim, chorwackim, greckim, włoskim, polskim, portugalskim, rumuńskim, rosyjskim i tureckim.

Źródło: Informacja prasowa NGK SPARK PLUG

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę