AutoExpert
Reklama
Reklama

Nowa stacja do dynamicznej wymiany oleju z aprobatą Mercedesa

Preview
SOSNOWSKI
10.9.2020
Reklama
Reklama

Jest już dostępna stacja do dynamicznej wymiany oleju ATF w automatycznych skrzyniach biegów z aprobatą Mercedesa – Mahle Fluid PRO ATX190.

Urządzenie spełnia rygorystyczne normy określone w aprobacie i kierowane jest wyłącznie do serwisowania pojazdów ze stajni Mercedesa. Dostępna w urządzeniu baza danych pojazdów pobierana jest i aktualizowana bezpośrednio z serwerów producenta ze Stuttgartu.

Reklama

Mahle Fluid PRO ATX190, podobnie jak wcześniejszy model ATX180, to urządzenie w pełni automatyczne. Proces wymiany oleju ATF odbywa się na podniesionych kołach przy uruchomionym silniku. Urządzenie ATX190 odbiera zużyty olej wypompowywany przez pompę w skrzyni biegów, waży go i w tym samym czasie automatycznie podaje taka samą ilość świeżego oleju. Podczas procedury dynamicznej wymiany, w skrzyni biegów cały czas utrzymywane jest właściwe ciśnienie i poziom oleju ATF, nawet w sytuacji zaniku zasilania.

Preview
Stacja Mahle Fluid PRO ATX190 umożliwia wymianę do 100% oleju ATF znajdującego się w automatycznej skrzyni biegów. Wymiana statyczna, która polega na upuszczaniu i dolaniu świeżego oleju ATF, następnie przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i kilkukrotnym powtórzeniu takiego cyklu, umożliwia wymianę maksymalnie od 40% do 60% oleju ATF.

Wyłącznym dystrybutorem urządzenia w Polsce jest firma Sosnowski Sp. z o.o. Sp. k.

Reklama

Źródło: Sosnowski

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama