Nowa platforma Audi PPE innowacją motoryzacyjną roku

Nowa platforma Audi PPE została innowacją motoryzacyjną roku AudiMediaCenter

Nowa platforma Premium Platform Electric (PPE), na której będą powstawały wszystkie przyszłe elektryczne modele Audi została „Innowacją motoryzacyjną roku” w plebiscycie „The Best of Moto”, organizowanego przez serwis moto.pl.

  • Platforma Premium Platform Electric (PPE) zajmuje pierwsze miejsce w kategorii „Innowacja motoryzacyjna roku” plebiscytu organizowanego przez serwis moto.pl
  • Pierwszym modelem, który powstanie na nowej platformie, będzie Audi Q6 e-tron
  • PPE wykorzystuje 800-woltowy system ładowania, który od 5 do 80% naładuje akumulator w około 25 minut

Przewaga dzięki technice. To nasz slogan, a ta nagroda pokazuje, że w Audi na pierwszym miejscu stawimy właśnie innowacje i rozwój – podkreśla Łukasz Zadworny, Audi Brand Director w Polsce. – Cieszymy się, że nasza nowa platforma PPE, która została opracowana przy współpracy w Porsche dla modeli elektrycznych premium, została doceniona w plebiscycie przez jurorów i internautów. To znak, że elektryfikacja w Audi zmierza w dobrym kierunku i już nie mogę się doczekać jej debiutu w momencie premiery Audi Q6 e-tron i później w A6 e-tron.

Głównym elementem nowej platformy PPE jest 800-woltowy system ładowania, który zapewnia możliwość ładowania akumulatora z mocą do 270 kW. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy 10 minut ładowania, aby dodać kolejne 300 kilometrów zasięgu. Naładowanie akumulatora od 5 do 80% ma zająć około 25 minut. Nowa platforma pozwoli zastosować we wszystkich modelach elektrycznych baterię o pojemności 100 kWh, a silniki elektryczne będą mogły rozwijać nawet do 475 kW (około 645 KM). Nowa platforma dla modeli elektrycznych premium zadebiutuje w samochodach seryjnych już w przyszłym roku. Pierwszymi z nich będą Audi Q6 e-tron i A6 e-tron.

W „The Best of Moto” nagrodę główną przyznaje jury, w skład którego wchodzą nie tylko dziennikarze serwisu moto.pl, ale także przedstawiciele innych mediów, specjalizujący się w dziedzinie motoryzacji, oraz internauci. W tym roku głosy zbierano w 14 kategoriach. 

Źródło: AudiMediaCenter

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę