Technologiczny przełom: wirtualna rzeczywistość w samochodach Audi

Holoride pozwala wykorzystywać wirtualną rzeczywistość Audi

Audi stawia na nowe technologie i oferuje coraz więcej funkcji, dzięki którym jazda samochodem nawet przez chwilę nie jest nużąca. Podobnie jest również w przypadku pasażerów, którzy od niedawna mogą podczas jazdy zakładać okulary VR i korzystać z wirtualnej rzeczywistości holoride.

  • Technologia holoride pozwala wykorzystywać wirtualną rzeczywistość podczas podróży samochodem.
  • Dzięki specjalnym okularom umożliwia wyświetlanie informacji drogowych oraz multimediów w formie VR. 
  • Holoride jest dostępne m.in. w nowym Audi Q8 Sportback e-tron.

Technologia holoride jest dostępna w nowym Audi Q8 Sportback e-tron, podobnie jak we wszystkich modelach marki wyposażonych w trzecią generację systemu Infotainment Building Kit i najnowszy pakiet oprogramowania. Dzięki tej technologii jazda samochodem staje się multimedialnym przeżyciem. Pasażerowie na tylnym siedzeniu Audi mogą założyć okulary VR i przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.

Dane o ruchu pojazdu w czasie rzeczywistym, każdy manewr skręcania, przyspieszania czy hamowania współgrają z treściami wyświetlanymi za pośrednictwem okularów VR. Holoride dostosowuje zawartość VR do ruchów samochodu, dając pasażerom poczucie całkowitego zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości wyjaśnia Ellada Kaufhold, Service Owner w Audi, odpowiedzialna za technologiczny start-up holoride, współzałożony przez markę.

Audi_techn.holoride Audi

System rozrywki w wirtualnej rzeczywistości holoride może być nie tylko sposobem na chorobę lokomocyjną, ale też sposobem na znudzenie pasażerów w czasie jazdy. Docenią go z pewnością rodzice dzieci, którzy w czasie podróży mierzą się z pytaniami typu: „Kiedy dojedziemy?” lub „Czy już jesteśmy na miejscu?”. Obecnie holoride oferuje dziesięć gier rozrywkowych i edutainment, czyli treści edukacyjnych w formacie rozrywkowym. Za pośrednictwem aplikacji holoride można też streamować filmy lub seriale, a funkcja dublowania smartfonu (dostępna obecnie dla systemów operacyjnych Android) umożliwia dostęp do treści na YouTube lub na platformach mediów społecznościowych.

Holoride tworzy cyfrową przygodę wewnątrz pojazdów. Zamieniamy je w ruchome parki rozrywkidodaje Ellada Kaufhold.

Aby korzystać z holoride w kompatybilnych pojazdach Audi pasażerowie potrzebują tzw. pakietu pionierskiego holoride. Obejmuje on odpowiedni VR-HMD, tj. parę okularów HTC VIVE Flow, kontroler Bluetooth, pasek bezpieczeństwa, a także subskrypcję holoride. Niezbędny sprzęt można zamówić bezpośrednio za pośrednictwem holoride lub partnera Audi w Niemczech i Austrii (inne rynki będą dostępne wkrótce). Połączenie holoride z wirtualną rzeczywistością VR następuje bezprzewodowo, za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE). 

Źródło: Audi

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę