Najczęściej sprawdzane modele samochodów w 2020 r.

Najczęściej sprawdzane modele samochodów  w 2020 r. Marcel Langthim Pixabay
26.1.2021

Podczas planowania zakupu nowego samochodu warto wiedzieć, jaki model wybierany jest najczęściej. Popularne auta to często niezawodne samochody o dobrych osiągach, długo utrzymujące wartość rynkową. Raport przygotowany przez carVertical podsumowuje, jakie samochody były w minionym roku najczęściej sprawdzane przed kupnem.

W badaniu przeanalizowano, dla których modeli samochodów sprawdzano historię najczęściej, używając bazy danych carVertical. Nie oznacza to oczywiście, że są to jednocześnie najczęściej kupowane samochody w Polsce. Jest to natomiast mocna wskazówka, które samochody używane cieszyły się uwagą Polaków. W analizie wykorzystano ponad pół miliona raportów powstałych od stycznia do grudnia 2020 roku.

Pięć najbardziej popularnych modeli samochodów w Polsce w 2020 roku

Poniższa lista powstała w oparciu o procentową wartość popularności różnych marek samochodów używanych w Polsce według liczby sprawdzeń w raportach carVertical.

wykres

1. Audi A4 – 3,63% wszystkich raportów o historii
Niekwestionowany lider rankingu najczęściej wyszukiwanych autach używanych to Audi A4. Jest to następca Audi 80 zaliczany do segmentu D. Samochód ten jest ceniony przede wszystkim za niezawodność. Ta seria jest produkowana od 1994 roku, a najczęściej wyszukiwane przez klientów Audi A4 pochodziły z roczników 2008, 2009 i 2013, co odpowiada czwartej generacji.

2. Volkswagen Passat – 2,84% wszystkich raportów o historii
Volskwagen Passat to samochód, który zadebiutował w 1973 roku. Auto trzykrotnie zdobyło tytuł Europejskiego Samochodu Roku, co jest świetną rekomendacją dla kierowców. Co ciekawe, pod tą nazwą znamy go w Polsce czy w Niemczech. W innych krajach samochód ten sprzedawany jest jako model Corsar, Dasher i Santana.

Model ten jest uznawany za jeden z najpopularniejszych niemieckich samochodów w historii. Produkowany jest w dziesięciu fabrykach na trzech kontynentach. Do tej pory sprzedało się na całym świecie niemal 30 milionów passatów. Najczęściej wyszukiwane raporty dotyczące tego modelu odnoszą się do roczników 2006, 2009 i 2016.

3. Volkswagen Golf – 2,84% wszystkich raportów o historii
Golfa przedstawiać nie trzeba. To jeden z najpopularniejszych modeli na naszym rynku i jeden z najczęściej sprowadzanych z zagranicy samochodów. To auto tanie w eksploatacji, a także ekologiczne. Dlatego właśnie samochód ten jest chętnie sprawdzany w raportach carVertical. Według analityków carVertical najczęściej wyszukiwane raporty dotyczą roczników 2008, 2009 i 2010.

4. BMW serii 3 – 2,66% wszystkich raportów o historii
BMW z tej serii to sprawdzony samochód klasy średniej, produkowany od 1975 roku, obecnie w siódmej generacji. Według producenta jest to najlepiej sprzedający się model samochodu tej marki. Odpowiada on za nawet 30% sprzedaży wszystkich BMW rocznie. Najczęściej sprawdzane samochody używane tej marki według carVertical pochodzą z roczników 2006, 2007 i 2008.

5. BMW serii 5 – 2,30% wszystkich raportów o historii
Kolejny samochód ze stajni bawarskiego producenta bardzo popularny i poszukiwany wśród pojazdów do kupienia lub sprowadzenia to BMW serii 5. Ta seria zadebiutowała już w 1972 roku, a aktualnie jest dostępna w siódmej generacji.  Biorąc pod uwagę liczbę wyszukiwań raportów carVertical, najpopularniejsze wśród kierowców roczniki serii 5 to 2004, 2005 i 2007.

Jak wynika z raportu carVertical, Polacy lubią samochody niemieckie. To właśnie one były najczęściej sprawdzane pod kątem historii, przebiegu, sposobu użytkowania czy przeszłości wypadkowej. Procentowy udział kontrolowanych przez potencjalnych kupujących samochodów pokrywa się z grubsza ze statystykami importu samochodów używanych, wśród których królują volkswageny passaty i golfy, a także modele 3 i 5 produkowane przez koncern BMW.

O Autorze

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę