Na offroadowej mapie Polski powstaje nowy obiekt

Na offroadowej mapie Polski powstaje nowy obiekt Innovation PR

Miłośnicy jazdy terenowej już wkrótce będą mogli zacząć aktywnie korzystać z największego profesjonalnego kompleksu do offroadu w Polsce. W centrum kraju, w okolicach Góry Kalwarii, powstaje Poligon4X4 Offroad Park. Obiekt jest tworzony we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami. Otwarcie sezonu w nowym kompleksie jest planowane na wiosnę 2023 roku.

Z roku na rok w Polsce przybywa entuzjastów jazdy offroad. Wraz z rosnącym zainteresowaniem sprawdzenia się w prowadzeniu auta terenowego w trudnych i wymagających warunkach, potrzebne są miejsca, w których będzie można realizować tę motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób i bez szkód dla przyrody. Taką możliwość mogą zapewnić obiekty oferujące kompleksowe rozwiązania do uprawiania offroadu, pozwalające zarówno na realizację testów, jak i jazd dopasowanych do różnego poziomu zaawansowania i umiejętności kierowców terenowych. Z tą myślą jest przygotowywany nowy kompleks dla branży offroadu - Poligon4X4 Offroad Park z największym Torem Prezentacyjno-Treningowym w Polsce.

Zgodnie z zamysłem jego twórców, firmy Emotivo Sp. z o.o. – właściciela m.in. marki Prezentmarzeń, Go - Racing  i Formula Drive, jednym z głównych założeń realizacji kompleksu będzie wprowadzenie nowych, wyższych standardów jakości i bezpieczeństwa na rynku obiektów offroadowych w Polsce.

Wyróżnikiem, a zarazem atutem Poligon4X4 będzie największy Tor Prezentacyjno-Treningowy w Polsce składający się z aż 20 różnych modułów pozwalający na kompleksowe przetestowanie swoich umiejętności w wymagającej jeździe offroad. Chcielibyśmy, aby przygotowywany przez nas obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce, w której istotne znaczenie powinna mieć jakość i bezpieczeństwo oraz poszanowanie przyrody. – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4X4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Powstający w okolicach Góry Kalwarii Poligon4X4 Offroad Park będzie składał się z 3 głównych elementów. Pierwszym z nich jest Tor Prezentacyjno-Treningowy o 20 modułach i łącznej długości około 1500 m. Stworzony w odpowiedzi na potrzeby branży automotive i zaawansowanych kierowców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Tor został zaprojektowany we współpracy z licencjonowanymi instruktorami, aby mógł służyć nie tylko do jazd hobbystycznie, ale także jako miejsce do testów pojazdów i poszczególnych systemów motoryzacyjnych, jak również prezentacji modeli aut terenowych, SUVów oraz crossoverów przez dealerów samochodowych.

Drugim elementem jest Trasa Offroad, w ramach której są przewidziane trzy Strefy Freeride sprawiające, że 4 km to minimalna odległość, jaką można będzie pokonać. Strefy będą różnić się od siebie zarówno poziomem trudności, jak również nawierzchnią. Różnorodność przygotowanych tras pozwoli na pokonywanie ich zarówno SUVami, Crossoverami oraz autami terenowymi. Dzięki zastosowaniu trzech Stref Freeride długość trasy jest płynna, zmienia się w zależności od potrzeb. Zależnie od dokonanych na trasie wyborów i umiejętności, w terenie spędzimy od 1 do 3 godzin pokonując maksymalnie dystans od 4 do 7 km.

Trzecim, głównym elementem parku offroadowego Poligon4X4 jest Tor Quadowy, składający się z trzech oddzielnych tras różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania. W zależności od umiejętności i potrzeb można skorzystać z pierwszej trasy o charakterze szkoleniowym lub z 2 pozostałych dedykowanych bardziej zaawansowanym kierowcom. Co istotne cały Tor Quadowy jest otoczony przez tak zwaną Trasę Techniczną, która umożliwia szybkie dotarcie do osoby wymagającej pomocy, na przykład przy ewentualnych problemach z pojazdem.

Możliwość realizacji motoryzacyjnych przygód na terenie kompleksowego obiektu, jakim będzie Poligon4X4 dedykowanego jeździe offroad zarówno samochodami, motocyklami, quadami, jak również pojazdami UTV, otwiera nowe możliwości przed miłośnikami offroadu w Polsce. To szansa dla organizatorów jazd, szkoleń i wydarzeń offroadowych oraz eventów motoryzacyjnych na zapewnienie nowej jakości usług o wyższym standardzie, bezpieczeństwie i jak najmniej inwazyjnych dla przyrody. Zainteresowanie jazdami offroad w Polsce rośnie wśród entuzjastów mocnych, motoryzacyjnych wrażeń, więc tworzenie takich miejsc jak kompleksowe parki offroadowe to krok w kierunku zmiany oblicza często krytykowanego, polskiego offroadu.

Źrodło: Innovation PR

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę