Motoryzacja w stylu największych malarzy stworzona przez… sztuczną inteligencję

Premiera kalendarza „ProfiAuto Art Gallery” na 2024 rok ProfiAuto

Sieć ProfiAuto idzie z duchem czasu i w tym roku postanowiła zrewolucjonizować podejście do tworzenia kalendarzy motoryzacyjnych, łącząc klasykę malarstwa z technologią sztucznej inteligencji. W listopadzie br. swoją premierę ma kalendarz „ProfiAuto Art Gallery”, w którym z udziałem graficznych programów AI stworzono obrazy ikon motoryzacji w stylu najsłynniejszych twórców z przeszłości. Można w nim znaleźć m.in. Bugatti w stylu Vincenta van Gogha, Forda Mustanga w stylu Gustava Klimta, a nawet Syrenę 100 w stylu Pabla Picassa.

Jak wskazują przedstawiciele sieci ProfiAuto, kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” to połączenie pasji do motoryzacji, dziedzictwa mistrzów malarstwa oraz zamiłowania do nowoczesnej technologii (AI). Wydawnictwo jest eksperymentem artystycznym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wielcy mistrzowie malarstwa z przeszłości mogliby ukazać świat motoryzacji w swoich dziełach. 

Kalendarz ProfiAuto 2024_22 ProfiAuto

Każdy z obrazów na poszczególne miesiące 2024 roku został wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie promptu (zadania powierzonego silnikom AI), a następnie poddany starannej obróbce graficznej, powiększeniu, dodaniu detali oraz korekcie kolorów. Dzięki tym zabiegom uzyskano malarski efekt, który nawiązuje do wyjątkowego stylu wielkich artystów. 

Wśród stworzonych grafik, znajdują się m.in. Bugatti Veyron w stylu Vincenta van Gogha, Ford Mustang w stylu Gustava Klimta, Jaguar E-Type w stylu Claude'a Moneta czy nawet słynna Syrena 100, która mogłaby wyjść w przeszłości spod pędzla Pabla Picassa. 

Kalendarz ProfiAuto Bugatti w stylu van Gogha ProfiAuto

Zdajemy sobie sprawę, że kunszt dawnych mistrzów jest bezsprzecznie nieosiągalny. W przypadku naszego kalendarza prawdopodobnie nie udało się go odtworzyć w pełni, jednak wierzymy, że efekt wizualny zachwyci fanów motoryzacji. W naszej pracy – nie tylko tej graficznej – zawsze staramy się wykorzystywać najnowsze technologie, a popularyzacja sztucznej inteligencji była do tego idealnym przyczynkiem – mówi Paweł Cieśliński, kierownik działu graficznego w firmie Moto-Profil, która jest właścicielem marki i sieci ProfiAuto. 

Kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” na rok 2024 zostanie wydrukowany w liczbie 5000 sztuk i udostępniony partnerom sieci ProfiAuto w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wszystkie grafiki stworzone na potrzeby wydawnictwa dostępne są pod linkiem: https://profiauto.pl/co-nowego/motoryzacja-w-stylu-najwiekszych-malarzy-stworzona-przez-sztuczna-inteligencje 

Źródło: ProfiAuto

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę