Moto-Profil z nowym dyrektorem zarządzającym

Moto-Profil z nowym dyrektorem zarządzającym Moto-Profil
2.2.2022

Bartłomiej Kubit został dyrektorem zarządzającym w firmie Moto-Profil, będącej jednym z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. To kolejny etap zmian organizacyjnych związanych z rozwojem przedsiębiorstwa w kraju i za granicą.

W początkowej fazie współpracy z Moto-Profilem Bartłomiej Kubit będzie odpowiedzialny za obszar operacyjny firmy. W dalszej perspektywie będzie współtworzył oraz realizował strategię rozwojową Moto-Profilu, wspierając aktywności wszystkich działów.

– Zarówno skala naszego biznesu, jak i dynamiczne zmiany na rynku aftermarketowym wymagają nowoczesnego podejścia do działań strategicznych oraz operacyjnych. Moto-Profil nieustannie ewoluuje w kierunku jeszcze dynamiczniejszej i myślącej bardziej perspektywicznie firmy. Dlatego też jesteśmy świadomi konieczności wprowadzenia kolejnych procesów oraz procedur usprawniających codzienne działania – przede wszystkim po to, aby nasi partnerzy biznesowi mieli pewność, że budujemy silną organizację na kolejne dziesiątki lat. Stąd decyzja o zaproszeniu do zespołu doświadczonego menedżera, jakim jest Bartłomiej – mówi Michał Tochowicz, prezes Moto-Profilu.

Bezpośrednio przed dołączeniem do zespołu Moto-Profil Bartłomiej Kubit sprawował funkcję dyrektora operacyjnego oraz dyrektora generalnego w Grupie Eurocash, z którą związany był przez ponad dekadę, odpowiadając m.in. za kluczowe obszary działalności spółek grupy, od strategii przez sprzedaż i politykę handlową po obszary operacyjne. Karierę zaczynał natomiast w ING Banku Śląskim. Jest absolwentem wydziału ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Munster Technological University w Irlandii, a także programów studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego. Studiował również w Catolica Lisbon School of Business and Economics oraz Northwestern University – Kellogg School of Management.

– Moto-Profil to firma z niemal 30-letnią historią i ustaloną renomą, śmiało patrząca w przyszłość, łącząca doświadczenie z szeroką wizją rozwoju w Polsce oraz za granicą. Dlatego podjęcie decyzji o dołączeniu do zespołu nie zajęło mi wiele czasu. Bardzo się cieszę, że mam możliwość pracować w tak dynamicznie rozwijającej się organizacji. Przed nami bardzo ciekawe wyzwania, jednak jestem przekonany, że mamy kompetencje i wszelkie predyspozycje do tego, by kreować rynek, będąc liderem zmian i tworząc rozwiązania, które będą kształtować naszą branżę w przyszłości – mówi Bartłomiej Kubit.

Źródło: Moto-Profil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę