Mercedes-Benz i Roger Federer. Współpraca dla dobra społeczeństwa

Mercedes-Benz i Roger Federer chcą oddać coś społeczeństwu Merdeces-Benz Group Media

Mercedes-Benz i Roger Federer mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać: duch rywalizacji, historia wieloletnich sukcesów oraz zaangażowanie na rzecz społeczeństwa są mocno zakorzenione w sposobie myślenia zarówno producenta luksusowych aut ze Stuttgartu, jak i tenisowej legendy. Teraz kultowa marka samochodów oraz jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów wszech czasów wspólnie rozpoczynają inicjatywę Neon Legacy. Łączy ona różne projekty, aby osiągnąć jeden nadrzędny cel – oddać coś społeczeństwu.

  • Nadrzędnym celem wspólnej inicjatywy jest działalność na rzecz społeczeństwa;
  • W ramach pierwszego projektu Neon Legacy na aukcję trafi neonowożółty Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE, zainspirowany legendą tenisa – Rogerem Federerem;
  • Ekskluzywny samochód zostanie zlicytowany w szczytnym celu;
  • Dochód z aukcji umożliwi renowację publicznego kortu tenisowego w Londynie.

Skutki inicjatywy będzie można odczuć na różne sposoby. Dzięki inspirującym działaniom charytatywnym każdy partnerski projekt przyniesie znaczące i trwałe rezultaty. Mercedes-Benz wspiera te cele oraz partnerstwa, na przykład poprzez zbiórkę dotacji i darowizn.

Roger_Federer_i_Mercedes_Benz_Mercedes_AMG_GT_63_SE_PERFORMANCE Mercedes-Benz Group Media

Pierwszy projekt Neon Legacy – aukcja unikatowej specjalnej edycji na cześć legendy tenisa

Pierwszy efekt współpracy Mercedes-Benz i Rogera Federera został zaprezentowany podczas rozgrywek Pucharu Lavera w Londynie, w dniach 23-25 września 2022 r. To ozdobiony podpisem tenisisty Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE w neonowożółtym kolorze piłek tenisowych. W sobotę 26 listopada 2022 r. projekt wejdzie w kolejną rundę – samochód zostanie wystawiony na aukcję RM Sotheby's w Monachium.

Cały dochód z aukcji Mercedes-Benz zainwestuje w renowację publicznego kortu tenisowego w Londynie, umożliwiając entuzjastom tenisa w każdym wieku grę na terenie nowoczesnego obiektu. Remont jest realizowany we współpracy ze znanym duetem artystów postgraffiti Low Bros, w skład którego wchodzą bracia Christoph i Florin Schmidtowie z Berlina.

Mercedes_AMG_GT_63_SE_PERFORMANCE Mercedes-Benz Group Media

Zainspirowani przez naszego wieloletniego partnera, Rogera Federera, z radością wspieramy projekty Neon Legacy. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Rogerem tworzymy inicjatywę, która będzie miała zauważalny wpływ na społeczeństwo – powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG.

Dziękuję za całe wsparcie na przestrzeni moich 24 lat w świecie profesjonalnego tenisa. Jednocześnie bardzo się cieszę, że będę mógł odwdzięczyć się za nie w kolejnych rozdziałach mojego życia. Jestem zaszczycony i dumny, że mam w Mercedes-Benz długoletniego partnera, z którym podzielamy te same wartości, angażując się we wspieranie potrzeb naszych społeczności – powiedział Roger Federer.

Kolejne projekty Neon Legacy planowane na 2023 rok

Aukcja Mercedesa-AMG GT 63 S E PERFORMANCE i zainwestowanie dochodów w londyński projekt to dopiero początek wspólnej inicjatywy Mercedes-Benz oraz Rogera Federera. Kolejne projekty zaplanowano na 2023 r., z dodatkową komunikacją w późniejszym terminie. Film dokumentalny o renowacji ulicznego kortu ukaże się na początku przyszłego roku.

Źródło: Mercedes-Benz Group Media

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę