Mechanicy w szranki

Raven Media – Maciej Blum
18.9.2020

Mimo niesprzyjających warunków, jakie w tym roku opanowały świat, długoterminowa promocja AP EXPERT 2020 trwająca od 1 lutego do 31 lipca 2020 r. we wrześniu miała swój Wielki Finał.

W przeprowadzonym 2 września Finale Teoretycznym, po raz pierwszy w historii odbywającym się on-line, wyłonionych zostało dziesięciu finalistów, którzy zostali zaproszeni na Wielki Finał w dniach 11–13 września w Hotelu Warszawianka w Jachrance oraz na terenie Toru Modlin.

Reklama

Duży i Mały Finał Praktyczny odbyły się w mniejszym niż zazwyczaj gronie, ale finaliści wcale nie mieli łatwiej niż w poprzednich edycjach. Czekała ich seria zadań praktycznych, podczas których kibicowały im osoby towarzyszące oraz przedstawiciele dostawców Auto Partner.

Aby długo nie trzymać uczestników w niepewności, finały odbyły się w godzinach przedpołudniowych pod czujnym okiem partnerów akcji obecnych na wydarzeniu. Zadania finałowe okazały się mieć zróżnicowaną trudność, co jednoznacznie pokazało, w czym finaliści są najlepsi, a które obszary wymagają jeszcze doszkolenia.

Po zakończeniu zmagań, aby rozładować emocje uczestnicy eventu wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez specjalistów z Toru Modlin. Do dyspozycji oddano dwie zróżnicowane trasy off-roadowe, z różnej klasy samochodami typu SUV. Na tych odcinkach można było spróbować jazdy kilkoma pojazdami, aby samemu zweryfikować, jak na takiej trasie zachowuje się manualna skrzynia biegów, a jak automatyczna oraz czym różnią się zawieszenia w samochodach typu SUV od tych przygotowanych specjalnie do jazdy terenowej.

Kolejną niespodzianką był długi tor doszkalający sprawdzający za jednym razem umiejętności prowadzenia samochodu na mokrej nawierzchni, w ciasnych zakrętach i podczas niespodziewanego zdarzenia. Nie zabrakło oczywiście szybkości na torze sportowym, gdzie na specjalnie przygotowanej pętli uczestnicy mogli sprawdzić, czy ich „szybko” oznacza „właściwie i bezpiecznie”. Słupki ochronne kilkukrotnie zmieniły swoje położenie, ale tylko z korzyścią dla uczestników, którzy dzięki tej przejażdżce dowiedzieli się, które ze swoich nawyków powinni wyeliminować.

Powiązane firmy

Reklama

Po zakończeniu wszystkich atrakcji i podsumowaniu przez organizatora punktacji ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce na podium tegorocznej, siódmej edycji AP EXPERT zdobyła firma Elektromechanika Michał Szukała z Bytomia, reprezentowana przez Michała Szukałę. Temu właśnie uczestnikowi przypadła nagroda główna w postaci VW T-Cross oraz tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów”. Postali uczestnicy, zajmując kolejne miejsca nie kryli zaskoczenia, a nawet wzruszenia. Na twarzach wszystkich pojawiał się także uśmiech, ponieważ tym samym dowiedzieli się, że to właśnie oni znaleźli się w elitarnym gronie. Pokonując wielu uczestników, udowodnili wysoki poziom swoich umiejętności i wiedzy z zakresu szeroko pojętej mechaniki i diagnostyki samochodowej.

Kiedy emocje opadły, a dzień na torze dobiegł końca, odbyła się kolacja w towarzystwie prowadzącego Ireneusza Bieleninika, została zwieńczona występem Tomasza Jachimka. Obydwaj panowie dostarczyli dodatkowej porcji uśmiechu i skutecznie rozładowali pozostałe po finale emocje.

Mimo że sytuacja panująca przed rozstrzygnięciem promocji AP EXPERT stawiała pod znakiem pytania formę, w jakiej w tym roku będzie można zrealizować Wielki Finał, dzięki zaangażowaniu uczestników udało się wszystko doprowadzić do końca z wielkim sukcesem, jak na Wielki Finał przystało. 

Prezentujemy pełną listę zwycięzców.

Galeria artykułu

FINALIŚCI DUŻEGO FINAŁU

  1. ELEKTROMECHANIKA MICHAŁ SZUKAŁA: samochód Volkswagen T-Cross 1.0 TSI 115 KM    
  2. AUTOMAX JACEK BAGIŃSKI: upust rabatowy AP 60 000 zł    
  3. TIP-TOP PIOTR ZIÓŁKOWSKI: upust rabatowy AP 50 000 zł    
  4. MOTO-MAJER MECHANIKA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH DAWID MAJERSKI: upust rabatowy AP 40 000 zł    
  5.  AUTOSERWIS123 ARTUR OLSZEWSKI, DAWID OLSZEWSKI SPÓŁKA CYWILNA: upust rabatowy AP 30 000 zł    

FINALIŚCI MAŁEGO FINAŁU

  1. RAFAŁ PISKORZ MECHANIKA POJAZDOWA: upust rabatowy AP 20 000 zł    
  2. ADAM-SERWIS ADAM SOBISZ: upust rabatowy AP 15 000 zł    
  3. AUTO-BOGUS BOGUS WIESŁAW: upust rabatowy AP 10 000 zł    
  4. MR CAR MACIEJ KIEŁPIŃSKI: upust rabatowy AP 7500 zł    
  5. PAWEŁ PIÓRO PIÓROCAR AUTO SERVICE: upust rabatowy AP 5000 zł    

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę