MAHLE Aftermarket zwiększa wydajność dostaw

MAHLE Aftermarket zwiększa wydajność dostaw MAHLE

MAHLE Aftermarket otworzyło wysoce zautomatyzowany magazyn w Olive Branch, Mississippi (USA). Magazyn przyspiesza dostawy do warsztatów i dystrybutorów, zmniejsza częstotliwość zwrotów i umożliwia realizację zamówienia w ciągu 30 minut. MAHLE zainwestowało około 6 mln euro w ten w pełni zautomatyzowany obiekt o powierzchni 1200 m2. Dodatkowe lokalizacje magazynowe w Europie zostaną podobnie wyposażone począwszy od 2023 roku. Cyfryzacja jest ważnym narzędziem dla wszystkich oddziałów grupy MAHLE, umożliwiając wyższą wydajność i lepsze zapewnienie jakości. 

  • Otwarcie nowego, wysoko zautomatyzowanego magazynu w Olive Branch (USA)
  • Automatyzacja zwiększa szybkość dostaw, zmniejsza prawdopodobieństwo zwrotów i umożliwia realizację zamówienia w 30 minut
  • Inwestycja o wartości 6 mln euro
  • Konwersja dodatkowych lokalizacji magazynowych w Europie planowana na 2023 r.
  • Cyfryzacja jest ważnym narzędziem dla wszystkich działów grupy MAHLE, umożliwiając wyższą wydajność i lepsze zapewnienie jakości

– MAHLE Aftermarket już od dłuższego czasu działa cyfrowo w wielu obszarach. Opieramy się na tym dzięki zautomatyzowanej kompletacji zamówień, aby lepiej służyć naszym klientom – mówi Olaf Henning, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i dyrektor jednostki biznesowej Aftermarket.

Skalowalne, zautomatyzowane magazyny pozwalają MAHLE Aftermarket elastycznie reagować na wahania zapasów i dostaw, zapewniając niezawodność swoim klientom. W czasach coraz bardziej napiętych globalnych łańcuchów dostaw jest to szczególnie ważne. Wysoce zautomatyzowane magazyny są również bardziej zrównoważone i efektywne pod względem wykorzystania zasobów. System wybrany przez MAHLE wykorzystuje tylko około jednej czwartej powierzchni konwencjonalnego magazynu. To obniża koszty i zmniejsza ilość powierzchni potrzebnej na lokalizacje logistyczne. Ponadto zautomatyzowane magazyny są niezwykle wydajne: dziesięć ich zrobotyzowanych wahadłowców zużywa tylko tyle energii elektrycznej, ile odkurzacz.

W lokalizacji w Olive Branch, która obejmuje około 30 000 m2 powierzchni produkcyjnej i logistycznej, przechowywanych jest obecnie 22 000 różnych produktów do filtracji i zarządzania termicznego oraz części do silników. Dodatkowo, centrum logistyczne służy jako elastyczny i skalowalny sposób organizacji materiałów eksploatacyjnych do produkcji uszczelek silnikowych na miejscu. W 2023 roku kolejnym miejscem logistycznym, które zostanie przekształcone, będzie Décines we Francji.

MAHLE w szybkim tempie rozwija swoją ofertę cyfrową dla niezależnych warsztatów i sprzedawców – od rozwiązań e-commerce, informacji, wsparcia technicznego i szkoleń, aż po wirtualne targi.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę