LOTOS wesprze edukację pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa na drodze

LOTOS wesprze edukację w zakresie bezpieczeństwa LOTOS
22.10.2020

Fundacja LOTOS wesprze V edycję projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, w ramach którego pomorscy policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. Pierwszoklasiści otrzymają m.in. kamizelki i worki odblaskowe. Fundacja LOTOS wspiera projekt od początku istnienia. Umowę w sprawie kontynuacji współpracy podpisano 21 października 2020 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa” został opracowany przez gdańskich policjantów w 2016 roku. Corocznie objętych jest nim około 6 tysięcy uczniów klas pierwszych pomorskich szkół. Celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Projekt podzielony jest na pięć obszarów: „Bezpieczny w drodze do szkoły”, „Bezpieczny w domu”, „Bezpieczny w czasie ferii”, „Bezpieczny w sieci” i „Bezpieczny w czasie wakacji”. Partnerem pierwszego obszaru, od początku istnienia projektu, jest Fundacja LOTOS, która corocznie przekazuje dzieciom elementy odblaskowe w postaci kamizelek i worków.

Umowę w sprawie kontynuacji współpracy podpisali nadinsp. Andrzej Łapiński, komendant wojewódzki policji w Gdańsku oraz Wiesław Labuda, prezes Zarządu Fundacji LOTOS.

– Nauka odpowiedniego zachowania na drodze jest bardzo ważna. Wypracowanie w młodym człowieku nawyku noszenia odblasków z pewnością wpływa na poprawę jego bezpieczeństwa. Fundacja LOTOS kolejny raz wspiera projekt „Uczę się bezpieczeństwa”, ponieważ widzimy, że w ten sposób dzieci chętnie noszą odblaski i same przypominają o tym innym. To inicjatywa ważna nie tylko z punktu widzenia ucznia, ale także nauczyciela czy rodzica – mówi Wiesław Labuda, prezes Zarządu Fundacji LOTOS.

– Edukacja dzieci w obszarze bezpieczeństwa na drodze jest konieczna od najmłodszych lat szkolnych. Cieszymy się, że Fundacja LOTOS kolejny raz zaangażowała się w nasz projekt. Kamizelki odblaskowe wykorzystywane będą przez dzieci nie tylko w czasie drogi do i ze szkoły, ale również podczas  rodzinnych spacerów czy wycieczek. Pamiętajmy, że do noszenia odblasków zobowiązują także przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym – dodaje nadinsp. Andrzej Łapiński, komendant wojewódzki policji w Gdańsku.

Po zajęciach z policjantami dzieci wykonają prace plastyczne, które wezmą udział w konkursie. Nagrody, które także ufunduje LOTOS, zostaną wręczone podczas gali finałowej na koniec roku szkolnego.

Źródło: LOTOS

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę