Komunikat Prezesa Inter Cars SA w związku z rozpoczęciem przez Rosję działań zbrojnych przeciwko Ukrainie

Komunikat Prezesa Inter Cars SA Inter Cars
1.3.2022

Każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność.

W związku z rozpoczęciem przez Rosję działań zbrojnych przeciwko Ukrainie Prezes Inter Cars SA oglosił komunikat SA na temat bieżącej sytuacji Spółki na terenie Ukrainy.

W komunikacie czytamy:

Wczoraj rano, po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze, miałem odczucie bezradności. Jednak naszym obowiązkiem jest działać! Większość z nas zadaje sobie pytanie, jak rozwinie się sytuacja i jak wpłynie na każdego z nas. Na tę chwilę nie ma jasnych odpowiedzi, niemniej już teraz podejmujemy działania.

Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA

Bezpieczeństwo Pracowników Inter Cars Ukraina

Nadrzędnym priorytetem dla organizacji jest bezpieczeństwo osobiste pracowników i ich rodzin.

Każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność. Obecnie w przygotowaniu są szczegółowe procedury i kontakty w tym zakresie. Realizujemy jak najszybszą wypłatę wynagrodzeń za luty.

Dodatkowo, każdy z pracowników Inter Cars Ukraina oraz członkowie ich rodzin, którzy zdecydują się opuścić swój kraj, będą mogli liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz inne formy wsparcia w zależności od potrzeb. Zachęcamy wszystkich pracowników w innych krajach do zaangażowania się w pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tego działania są w trakcie przygotowania.

Funkcjonowanie Inter Cars Ukraina

Sprzedaż na terenie Ukrainy została wstrzymana, a wszystkie punkty sprzedażowe są zamknięte. Dostęp do systemów informatycznych Inter Cars z terenów objętych działaniami zbrojnymi został zawieszony.

Wszystkie dostawy towarów zostały wstrzymane. Transporty od dostawców zostały przekierowane do magazynów w Polsce.

Sytuacja Inter Cars na pozostałych rynkach

Z wyjątkiem Ukrainy, w pozostałych państwach Inter Cars prowadzi swoją działalność bez zakłóceń. Niezmiennie spodziewamy się dużej dynamiki na wszystkich rynkach, przy czym zamierzamy działać elastycznie. Nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć wpływu ostatnich wydarzeń na gospodarkę, łańcuchy dostaw, ryzyko walutowe, etc.

W najbliższych dniach będziemy na bieżąco informowali o aktualnej sytuacji. Zdecydowaliśmy również o zmianie celów, jakie będzie realizowała niedawno utworzona Fundacja Inter Cars. Środki oraz wysiłek organizacyjny osób zaangażowanych zostaną aktualnie przekierowane na pomoc osobom z Ukrainy.

Więcej informacji nt. Fundacji Inter Cars i jej misji znajduje się TUTAJ.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę