Komunikat Prezesa Inter Cars SA w związku z rozpoczęciem przez Rosję działań zbrojnych przeciwko Ukrainie

Komunikat Prezesa Inter Cars SA Inter Cars
1.3.2022

Każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność.

W związku z rozpoczęciem przez Rosję działań zbrojnych przeciwko Ukrainie Prezes Inter Cars SA oglosił komunikat SA na temat bieżącej sytuacji Spółki na terenie Ukrainy.

W komunikacie czytamy:

Wczoraj rano, po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze, miałem odczucie bezradności. Jednak naszym obowiązkiem jest działać! Większość z nas zadaje sobie pytanie, jak rozwinie się sytuacja i jak wpłynie na każdego z nas. Na tę chwilę nie ma jasnych odpowiedzi, niemniej już teraz podejmujemy działania.

Powiązane firmy

Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA

Bezpieczeństwo Pracowników Inter Cars Ukraina

Nadrzędnym priorytetem dla organizacji jest bezpieczeństwo osobiste pracowników i ich rodzin.

Każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność. Obecnie w przygotowaniu są szczegółowe procedury i kontakty w tym zakresie. Realizujemy jak najszybszą wypłatę wynagrodzeń za luty.

Dodatkowo, każdy z pracowników Inter Cars Ukraina oraz członkowie ich rodzin, którzy zdecydują się opuścić swój kraj, będą mogli liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz inne formy wsparcia w zależności od potrzeb. Zachęcamy wszystkich pracowników w innych krajach do zaangażowania się w pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tego działania są w trakcie przygotowania.

Funkcjonowanie Inter Cars Ukraina

Sprzedaż na terenie Ukrainy została wstrzymana, a wszystkie punkty sprzedażowe są zamknięte. Dostęp do systemów informatycznych Inter Cars z terenów objętych działaniami zbrojnymi został zawieszony.

Wszystkie dostawy towarów zostały wstrzymane. Transporty od dostawców zostały przekierowane do magazynów w Polsce.

Sytuacja Inter Cars na pozostałych rynkach

Z wyjątkiem Ukrainy, w pozostałych państwach Inter Cars prowadzi swoją działalność bez zakłóceń. Niezmiennie spodziewamy się dużej dynamiki na wszystkich rynkach, przy czym zamierzamy działać elastycznie. Nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć wpływu ostatnich wydarzeń na gospodarkę, łańcuchy dostaw, ryzyko walutowe, etc.

W najbliższych dniach będziemy na bieżąco informowali o aktualnej sytuacji. Zdecydowaliśmy również o zmianie celów, jakie będzie realizowała niedawno utworzona Fundacja Inter Cars. Środki oraz wysiłek organizacyjny osób zaangażowanych zostaną aktualnie przekierowane na pomoc osobom z Ukrainy.

Więcej informacji nt. Fundacji Inter Cars i jej misji znajduje się TUTAJ.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę