Komputerowe sprawdzanie ustawienia świateł

Unimetal
21.10.2016

W odpowiedzi na aktualne zapotrzebowanie krajowego rynku SKP firma Unimetal wprowadziła do swojej oferty w pełni elektroniczny przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł oświetleniowych pojazdu.

Urządzenie MOON pomiary realizuje za pomocą wbudowanej kamery, które za pomocą układu elektronicznego dokonuje kompleksowej analizy strumieni świetlnych wysyłanych przez wszystkie obecnie znane rodzaje reflektorów.

Od standardowych halogenowych po najnowocześniejsze matrycowe światła ledowe tzw. „MATRIX”. Ze względu na układ geometryczny reflektora urządzenie obsługuje pełną gamę źródeł światła od konwencjonalnych halogenowych poprzez reflektory ksenonowe, po skomplikowane układy wieloparaboidalne.  Przyrząd w prosty i intuicyjny sposób poprosi użytkownika o wszystkie niezbędne dane do wykonania badania urzędowego, a po wykonaniu pomiarów zrealizuje ocenę uzyskanych wyników pomiarowych w oparciu o podane przez użytkownika kryteria pomiarowe.

Wbudowana pamięć pomiarów, mobilność i możliwość komunikacji z komputerem linii diagnostycznej plasują przyrząd w czołówce testerów świateł wykorzystywanych obecnie na stacjach kontroli pojazdów w kraju i na świecie. Elektroniczny układ sterujący pozwala na łatwą aktualizację oprogramowania i tym samym szybką możliwość dostosowania urządzenia do zmiennych wymagań dotyczących warunków badań technicznych.

Cena urządzenia choć dość wysoka w porównaniu z urządzeniami optycznymi, na pewno zwróci się w trakcie użytkowania przyrządu, poprzez udogodnienia w pracy diagnosty i przyspieszenie całej procedury pomiarowej. Dodatkowo możliwość wydruków prosto z urządzenia jak i z komputera linii diagnostycznej zdecydowanie wzmocni wiarygodność wykonanych pomiarów. Dotykowy ekran oraz laserowe pozycjonowanie prostopadłości i wysokości położenia głowicy to obecnie najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. W przypadku pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktowania się z przedstawicielami firmy Unimetal, którzy odpowiedzą na wszystkie nawet najtrudniejsze pytania.

Więcej na: www.unimetal.pl.

Źródło: Informacja prasowa Unimetal

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę