Kolejna partia autobusów Yutong dla Jeleniej Góry

Kolejne autobusy Yutong dla Jeleniej Góry Yutong

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i Prezes Busnex Poland Marcin Kucharski podpisali dziś umowę na dostawę czterech zeroemisyjnych autobusów Yutong U12 z opcją na dostawę piątego autobusu. 

Umowa dotyczy dostawy czterech autobusów Yutong U12 z opcją na dostawę piątego autobusu. Zeroemisyjny autobus Yutong U12 wyróżnia nawet 400-kilometrowy zasięg na jednym ładowaniu, osiągany dzięki bezkobaltowym bateriom o wysokiej sprawności oraz rekuperatorowi energii – umożliwiającemu odzyskiwanie jej podczas hamowania, co ma szczególne znaczenie w warunkach miejskich. Yutong U12 posiada również najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę. Tak zaawansowane rozwiązania znacznie wykraczają ponad rynkowe standardy wyposażenia elektrycznych autobusów. Jego przyciągająca uwagę stylistyka została doceniona nagrodą Busworld Design Award podczas Busworld Europe. 

Termin dostawy autobusów w ramach umowy – do 14 marca 2025r. Zakup został dofinansowany w ramach programu „Zielony transport publiczny” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Autobusów elektrycznych firmy Yutong w Jeleniej Górze mamy już 20. Dodatkowo kupujemy 4 z opcją zakupu piątego autobusu, którą prawdopodobnie zrealizujemy. W całości jest to finansowane ze środków zewnętrznych. W dużej części z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a część uzupełniamy pożyczką NFOŚ – mówił Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Do stolicy Karkonoszy dostarczono już wszystkie zamówione wcześniej elektrobusy marki Yutong. Kontrakt, realizowany przez Busnex Poland w dwóch etapach, był jednym z największych na rynku. Obejmował zakup łącznie 20 egzemplarzy modelu E12, który zadebiutował na polskim rynku właśnie w Jeleniej Górze. Pierwszy etap kontraktu obejmował dostawę 10 elektrobusów Yutong E12. Kolejna partia trafiła już do Jeleniej Góry. Dofinansowanie udzielone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki.

Źródło: Yutong

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę