Zakończono dostawę drugiej partii autobusów Yutong do Jeleniej Góry

Dostawa drugiej partii autobusów Yutong do Jeleniej Góry Yutong

Do stolicy Karkonoszy dostarczono już wszystkie zamówione elektrobusy marki Yutong. Kontrakt, realizowany przez Busnex Poland w dwóch etapach, był jednym z największych na rynku. Obejmował zakup łącznie 20 egzemplarzy modelu E12, który zadebiutował na polskim rynku właśnie w Jeleniej Górze. 

Pierwszy etap kontraktu obejmował dostawę 10 elektrobusów Yutong E12. Kolejna partia trafiła właśnie do Jeleniej Góry. Dofinansowanie udzielone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” na zakup zeroemisyjnego taboru wraz z infrastrukturą do ładowania, wyniosło blisko 63 mln zł. Projekt obejmował również realizację 20 punktów ładowania typu plug-in dla autobusów oraz dodatkowe, ogólnodostępne ładowarki dla pojazdów elektrycznych. 

Nowe autobusy elektryczne Yutong E12 zostaną skierowane przede wszystkim do obsługi tras na terenie Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. 12-metrowe elektrobusy o niskopodłogowej konstrukcji są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności oraz wyposażone w automatyczną klimatyzację, monitoring wizyjny, a także system wczesnego ostrzegania kierowcy o zagrożeniach na drodze.

Elektrobus dysponuje bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 – 400 kilometrów w regularnej eksploatacji. Yutong E12 posiada również najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

Źródło: Yutong
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę