Klocki hamulcowe Textar dla Golfa VIII generacji

Textar
19.2.2020

Volkswagen Golf to jeden z najpopularniejszych na świecie modeli samochodów osobowych. Do wprowadzonej właśnie na polski rynek VIII generacji, Textar oferuje już zestaw klocków hamulcowych.

Golf zadebiutował w ofercie Volkswagena w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Do tej pory, sumując siedem generacji i liczne wersje nadwozia, jego produkcja przekroczyła 35 milionów sztuk. Wynik ten daje mu miano jednego z najpopularniejszych modeli w historii motoryzacji.

W Polsce również cieszy się dużym zainteresowaniem. Od lat Golf plasuje się w top 10 sprzedaży nowych samochodów, niezmiennie też dominuje na rynku pojazdów używanych.

Powiązane firmy

Popularność ta przekłada się na większe zapotrzebowanie na części zamienne. Textar oferuje do niego pełny zakres referencji klocków i tarcz hamulcowych. Nie inaczej jest z nową, ósmą generacją Volkswagena Golfa, która niedawno trafiła do sprzedaży.

Nowe klocki hamulcowe Textar (nr ref. 2568301) przeznaczone są na przednią oś modeli wyposażonych w silnik benzynowy 1.5 TSI (produkcja od 07/2019-) lub wysokoprężny 2.0 TDI (produkcja od 08/2019-). Wszystkie mają jednakowy wymiar 160,2 x 64,5 x 20,3 mm. Wyposażono je w innowacyjną podkładkę tłumiącą drgania Q+ oraz czujniki zużycia okładzin ciernych. W komplecie znajdują się cztery śruby mocujące.

Źródło: Textar

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę