Kia ustanawia rekord liczby nagród, które otrzymała w jednej edycji badania J.D. Power

Kia ustanawia rekord liczby nagród KIA

Kia America ustanowiła rekordową liczbę nagród w jednej edycji badania J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL). Aż siedem modeli marki Kia zajęło pierwsze miejsce w rankingu w swoich segmentach. To największa liczba pierwszych miejsc dla jednego producenta w 28-letniej historii badania J.D. Power APEAL. Wyróżnienia te uzupełniają największą liczbę nagród, które modele marki Kia zdobyły w badaniu J.D. Power 2023 Initial Quality Study (IQS). 

  • Kia otrzymała więcej nagród J.D. Power APEAL podczas jednej edycji badania, niż jakakolwiek inna marka w 28-letniej historii tego plebiscytu w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
  • EV6, Telluride, Forte, Carnival, Stinger, K5 i Rio zdobyły nagrody Best in Class.
  • W ciągu jednego roku Kia zdobyła w sumie więcej nagród w badaniach J.D. Power APEAL i J.D. Power Initial Quality Studies, niż jakakolwiek inna marka.

Drugi rok z rzędu aż trzy modele marki Kia zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach, w tym:

  • elektryczna Kia EV6 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny kompaktowy SUV”),
  • Kia Carnival (jako „Najbardziej atrakcyjny minivan”)
  • i Kia K5 (w kategorii „Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości”).

Ponadto, w tym roku pierwsze miejsce w swoich segmentach zajęły również:

  • Kia Telluride („Najbardziej atrakcyjny SUV średniej wielkości”),
  • Kia Forte („Najbardziej atrakcyjny samochód kompaktowy”),
  • Kia Rio („Najbardziej atrakcyjny mały samochód”)
  • i Kia Stinger („Najbardziej atrakcyjny samochód średniej wielkości klasy premium”).

Wszystkie 7 modeli zostało uznanych za najbardziej atrakcyjne pod względem wrażeń kierowcy i zajęło pierwsze miejsce pod względem zadowolenia kierowcy w badaniu J.D. Power APEAL w 2023 r. – Jako marka najczęściej nagradzana przez J.D. Power zarówno w badaniach J.D. Power APEAL, jak i J.D. Power IQS, Kia udowodnia pozycję lidera nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także w segmencie elektromobilności – mówi Steven Center, dyrektor operacyjny i wiceprezes Kia Ameryka. – Nasze światowej klasy samochody gwarantują jakość, niezawodność i technologię, których poszukują konsumenci, a wyniki badania J.D. Power APEAL 2023 pokazują nasze ciągłe dążenie do oferowania odpowiedniego połączenia funkcji i atrybutów w wielu modelach.

Do badania APEAL w 2023 r. zaproszono 84 555 właścicieli nowych samochodów z roku modelowego 2023, którzy wzięli udział w badaniu po 90 dniach użytkowania auta. Badanie prowadzono od lutego do maja 2023 r., na podstawie samochodów zarejestrowanych od listopada 2022 r. do lutego 2023 r.

Źródło: Kia Polska

 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę