Kamera inspekcyjna X2000 HD nagrodzona w Taiwan Excellence Awards

Nagrody Taiwan Excellence Awards

Kamera inspekcyjna X2000 HD firmy Medical Intubation została nagrodzona w Taiwan Excellence Awards – corocznym konkursie na najbardziej innowacyjne lokalne produkty z grupy wyposażenia, narzędzi i elementów złącznych.

Organizatorzy plebiscytu podczas konferencji online podsumowującej konkurs przedstawili zwycięskie produkty i zaprosili widzów na wirtualne zwiedzanie pawilonu wystawienniczego, gdzie można było zobaczyć wszystkie nagrodzone i nominowane rozwiązania. Wirtualną wycieczkę można odbyć na stronie Taiwan Excellence.

Kamera inspekcyjna X2000 HD

Seria kamer inspekcyjnych z sukcesem sprzedaje się już na rynku Stanów Zjednoczonych i ponad 20 krajów Europy. Zastosowana w nich technologia –wykorzystywana standardowo w medycynie do wykonywania badań endoskopowych – pozwala mechanikom samochodowym i technikom lotniczym na przeprowadzanie inspekcji wizualnej i diagnostyki wnętrza silnika bez konieczności demontażu poszczególnych komponentów. Kamera znalazła zastosowanie m.in. w fabryce Ferrari we Włoszech, gdzie służy personelowi utrzymania ruchu do badania usterek silnika. Każdego roku firma Medical Intubation sprzedaje endoskopy o łącznej wartości 4-7 mln dolarów.

Podczas konferencji producenci zwrócili uwagę na wysoką jakość obrazu wideo kamery, który umożliwia dostrzeżenie szczegółów w postaci pęknięć, spawania czy rys na powierzchni. Wolframowy warkocz o grubości 6 mm zapewnia dużą sztywność sondy artykulacyjnej i odporność na temperaturę 100 stopni Celsjusza.


Źródło: Taiwan Excellence Awards

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę