Inter Cars ujawnia wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku

Inter Cars
10.6.2019

Inter Cars nie zwalnia tempa i po raz kolejny notuje bardzo dobre wyniki – tym razem są to dane za pierwszy kwartał 2019 roku. Władze spółki nie zamierzają jednak spocząć na laurach i zapowiadają kolejne działania, mające wpłynąć na jeszcze lepszy rezultat finansowy.

W pierwszym kwartale 2019 roku Grupa Inter Cars odnotowała 21,1% wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku. Przychody spółki za ten okres wyniosły 1,998 mld zł., a skonsolidowany zysk netto liczył 50,479 mln zł., co oznacza wzrost o 16,6%.

Reklama

Zdaniem zarządu spółki dynamiki przychodów za pierwsze trzy miesiące 2019 roku są trochę zawyżone, gdyż w ubiegłym roku zima była długa i dopiero kwiecień przyniósł większą zwyżkę przychodów. W związku z tym nasze wyniki sprzedażowe należy analizować w dłuższym okresie czasu uśredniając dynamiki, ponadto należy brać pod uwagę faktyczną liczbę dni roboczych w danym miesiącu mówi – Piotr Zamora, Członek Zarządu Inter Cars.

W całym 2019 roku spółka spodziewa się dynamiki w przedziale 10-15 proc.

Powiązane firmy

Reklama

Według Zarządu Grupy Inter Cars, 2019 będzie rokiem, w którym spółka planuje koncentrację na rozwoju i optymalizacji swoich projektów o największej stopie zwrotu i dalsze wzmacnianie ich rentowności.

Działania nakierowane na poprawę rentowności będą dotyczyć przede wszystkim 3 obszarów:

  • logistyki
  • zarządzania magazynem
  • płac

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę