Innowacje firmy OSRAM na targach Automechanika

Innowacje firmy OSRAM na targach Automechanika OSRAM
7.9.2022

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się największe europejskie targi techniki motoryzacyjnej – Automechanika 2022. To dla firm z branży świetna okazja do przedstawienia swoich najnowszych osiągnięć i rozwiązań. Oczywiście we Frankfurcie nie może zabraknąć firmy OSRAM, która na swoim stoisku pokaże najnowsze technologie i produkty.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa tegoroczne targi Automechanika z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, a stoiska wystawców będą pełne odwiedzających, ciekawych najnowszych osiągnięć czołowych producentów. Firma OSRAM zaprezentuje w tym roku swoje najważniejsze technologie i innowacje w sektorze oświetlenia motoryzacyjnego. Zobaczyć będzie można najnowsze rozwiązania i produkty opracowane w ostatnim czasie i wdrożone na europejski rynek.

Duża część stoiska poświęcona będzie technologii LED, m.in. najnowszym lampom Night Breaker LED. Jest się czym chwalić, bowiem retrofity Night Breaker (w wersji H7), jako pierwszy tego typu produkt na rynku, zostały dopuszczone do użytku na drogach publicznych w niektórych modelach samochodów. Dziś można je legalnie stosować na drogach w Niemczech, Austrii, Chorwacji, Słowenii i Francji, a od grudnia 2021 roku pierwsze samochody z lampami tej serii jeżdżą także po polskich drogach. Lampy Night Breaker w wersji H4 znalazły się natomiast w gronie 35 finalistów konkursu Automechanika Innovation Awards dla najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań. Night Breaker LED zapewniają światło jaśniejsze nawet do 230% w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

Oferta lamp serii LEDriving także będzie jednym z głównych punktów stoiska. Bogate portfolio różnych produktów – począwszy od retrofitów pomocniczych, aż po gotowe rozwiązania oświetleniowe w postaci diodowych zamienników reflektorów głównych będzie dowodem na kompleksową i bardzo bogatą ofertę produktów LED firmy OSRAM.

W segmencie akcesoriów producent zaprezentuje najnowsze portfolio lamp warsztatowych. Zostały one zaprojektowane jako wszechstronne narzędzia do precyzyjnej pracy, a indywidualna konstrukcja każdego produktu jest dopasowana do różnorodnych zadań.

Nie inaczej będzie w asortymencie lamp drogowych i roboczych – tu również przedstawiona będzie bogata oferta opraw, również z homologacją, będących świetnym wyborem nie tylko dla entuzjastów jazdy off-road, lecz także dla kierowców chcących poprawić swoje oświetlenie drogowe podczas nocnej jazdy – zwłaszcza dla kierowców ciężarówek.

W ostatnich latach ofertę OSRAM uzupełniły także kompresory, uszczelniacze do opon, inteligentne ładowarki, jump startery do akumulatorów, oczyszczacze powietrza oraz kamery samochodowe, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem klientów. Bardzo praktyczne i estetyczne produkty mogą ułatwić życie niejednemu kierowcy. Wiele z tych akcesoriów, jak chociażby kompresory, pomaga na co dzień w prosty i niedrogi sposób poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wychodząc poza obszar oświetlenia, firma OSRAM chce tym samym oferować dystrybutorom znacznie szersze portfolio innowacyjnych produktów.

Targi Automechanika odbędą się w dniach 13–17 września. Stoisko firmy OSRAM będzie można zobaczyć w hali 4.1, nr E15.

Źródło: OSRAM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę