I etap budowy farmy fotowoltaicznej we Wrześni już za nami

Farma fotowoltaiczna we Wrześni – I etap budowy już za nami Clive Kim

I etap budowy farmy fotowoltaicznej we Wrześni już za nami. Powstaje ona, aby zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa, a jednocześnie by zwiększyć udział energii wytwarzanej samodzielnie w bilansie energetycznym spółki. Prace objęte pierwszym etapem budowy obejmują instalację o mocy 2MW.

  • Zakończyły się prace budowlane przewidziane dla I etapu budowy farmy fotowoltaicznej w zakładzie Volkswagen Poznań we Wrześni;
  • Instalacja o mocy 2 MW znajduje się na terenie fabryki we Wrześni;
  • Zakład przygotowuje się do dalszej rozbudowy systemu fotowoltaicznego.

Inwestycja budowy farmy fotowoltaicznej na terenie zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni podzielona została na dwa etapy. Prace przewidziane w etapie pierwszym ruszyły w grudniu ubiegłego roku. Objęły one teren o powierzchni ok. 4 ha. To obszar o wielkości ponad 5 boisk piłkarskich. Stąd pozyskiwana będzie energia elektryczna o mocy 2 MW, czyli w ilości wystarczającej dla 525 domów jednorodzinnych przez rok. Prace związane z tym etapem właśnie zakończono i ta część farmy fotowoltaicznej zaczęła już produkować energię elektryczną w trybie rozruchowym.

Jesteśmy świadomi wyzwań energetycznych i środowiskowych, dlatego konsekwentnie inwestujemy w odnawialne źródła energii, zwiększając udział energii samodzielnie wytworzonej w bilansie energetycznym spółki. Instalacja, której pierwszą część uruchomiliśmy dziś, to pierwsza część naszej farmy fotowoltaicznej. Teraz uruchamiamy 4 ha paneli, jednocześnie trwają już przygotowania do dalszej rozbudowy farmy. Kompleks docelowo ma zaspokoić ok. 18% zapotrzebowania na energię elektryczną dla naszego zakładu – mówi Stefanie Hegels, dyrektorka zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni.

W latach kolejnych firma planuje systematyczne zwiększanie wytwarzania energii pochodzącej z OZE na terenie wszystkich czterech zakładów w Wielkopolsce.

Źródło: Volkswagen Poznań

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę