Huawei na targach IAA Mobility 2021 demonstruje innowacje dla branży motoryzacyjnej

Huawei na targach IAA Mobility 2021 Huawei
8.9.2021

Podczas targów IAA Mobility 2021 w Monachium gigant technologiczny i dostawca inteligentnych rozwiązań dla motoryzacji, Huawei, zaprezentował najnowsze technologie z tego obszaru, przykuwając uwagę europejskich producentów i konsumentów.

Ponad 500 wystawców, najważniejsze marki motoryzacyjne świata, liczne premiery i prezentacje – to atrakcje międzynarodowego salonu samochodowego w Monachium. Targi te stawiają na promocję "nowej mobilności". Chodzi tutaj głównie o samochody elektryczne i wszelkie innowacje, wspierające dzisiaj konstrukcję aut przyszłości. Wśród tegorocznych wystawców znajduje się m.in. in Huawei, który promuje najnowsze technologie dla inteligentnej jazdy.

– Cała branża motoryzacyjna znalazła się obecnie w momencie zwrotnym rozwoju strategii CASE, czyli rozwoju nowej mobilności, którą wyznaczają łączność (Connected), jazda autonomiczna (Autonomous), elastyczne użytkowanie (Shared & Services) oraz napęd elektryczny (Electric). Wykorzystując nasze możliwości i doświadczenie technologiczne zdobyte w ciągu ponad 30 lat działalności w branży ICT, Huawei wprowadził innowacyjne inteligentne rozwiązania i komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Chcemy pomóc europejskim producentom wyposażenia w tworzeniu innowacyjnych, inteligentnych pojazdów, zapewniających konsumentom najlepsze doświadczenia z jazdy – komentuje Tang Ming, wiceprezydent działu ds. inteligentnych technologii dla branży motoryzacyjnej w Europie

Oczekuje się, że inteligentne pojazdy będą niebawem integrować niemal wszystkie zaawansowane technologie nowej generacji, takie jak aplikacje AR i VR, rozpoznawanie głosu i obrazu, przetwarzanie w chmurze, czujniki, platformy obliczeniowe i mapy HD.

Asystent na każde okoliczności i warunki pogodowe

W Monachium Huawei zademonstrował m.in. kompleksowe rozwiązanie Autonomous Driving Solution (ADS), które umożliwi samochodom osobowym autonomiczną jazdę. Osoby dojeżdżające do pracy w mieście będą mogły teraz łatwo poruszać się bez względu na sytuację na drodze i w każdych warunkach pogodowych. Rozwiązanie umożliwi wyznaczenie trasy od jednego parkingu do drugiegi, od osobistych garaży po miejsca parkingowe w biurowcach. HUAWEI ADS to zaawansowane czujniki, rozbudowane algorytmy, zasoby dyskowe oraz potężne centrum obliczeniowe. Jego celem jest osiągnięcie w pełni autonomicznej jazdy poprzez długoterminowe inwestycje, stymulujące rozwój inteligentnych pojazdów.

Inteligentny kokpit – łączność zawsze i wszędzie dzięki HarmonyOS

Podczas targów Huawei przekonuje, że już teraz żyjemy w świecie, który wkrótce stanie się w pełni połączony i inteligentny. Gdybyśmy mogli używać jednego systemu operacyjnego dla każdego urządzenia - czy to sprzętu AGD, gniazdka, czy lampy - pozbylibyśmy się silosów w obsłudze klienta, ostatecznie dostarczając lepsze, bardziej spójne doświadczenia użytkownikowi końcowemu.

Inteligentny kokpit Huawei płynnie łączy ludzi, pojazdy i całe domy, pozwalając użytkownikom na łatwą obsługę urządzeń za pomocą aplikacji wewnątrz samochodu. Korzystając z aplikacji muzycznej lub wideo, użytkownicy mogą błyskawicznie zmienić swoją kabinę w mobilne biuro, prywatne kino lub salę telewizyjną, korzystając z zestawu stereo, ekranu i kamer wewnątrz samochodu.

Co więcej, użytkownicy mogą zdalnie sterować swoimi urządzeniami domowymi z poziomu samochodu. Na przykład, gdy kierowca jest niedaleko domu, może włączyć tryb domowy za pomocą asystenta głosowego, ustawiając klimatyzację na optymalną temperaturę, zanim jeszcze dotrze do domu.

Lepsza widoczność, zwiększone bezpieczeństwo

Jako lider w dziedzinie technologii optycznych, Huawei zademonstrował w Monachium również swoje najnowsze technologie w dziedzinie wyświetlania obrazu w pojazdach. Wyświetlacz 10-L AR-HUD może przekształcić zwykłą przednią szybę w 70-calowy ekran HD i inteligentnie dostosowuje obszar projekcji poprzez śledzenie ruchów oczu użytkownika. Może wyświetlać obraz o kącie widzenia 13° x 5°, umożliwiając użytkownikom przegląd szczegółowych informacji na przedniej szybie.

Potężne możliwości identyfikacji wizualnej i sztucznej inteligencji podnoszą wizualne wrażenia z jazdy i wspomagają prowadzenie pojazdu. W trakcie jazdy w złych warunkach pogodowych, AR-HUD wykorzystuje czujniki i technologii rozszerzonej rzeczywistości do wyświetlania informacji i dostarcza ważnych przypomnień o pieszych, pojazdach i przeszkodach, które mogą być trudne do zauważenia gołym okiem. Wyświetlacz 10L AR-HUD może być dostosowany do do różnych modeli samochodów, dzięki czemu więcej konsumentów będzie mogło cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

Źródło: Huawei

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę